Kategorie produktów

Terpichol

3.75 Dobry

ilość opinii: 12

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Terpichol

Terpichol to lek w postaci kapsułek miękkich, które są wskazane stosowane w przypadku zaburzeń pojawiających się podczas procesu wydzielania żółci przez wątrobę. 

Lek może być stosowany również pomocniczo w przypadku stanów skurczowych dróg żółciowych.

Produkt zawiera kompozycję kamfenu, cyneolu, mentolu, α-pinenu, mentonu oraz borneolu.

Terpichol zwiększa szybkość i ilość wydzielanej żółci oraz zmniejsza dolegliwości trawienne.

Niniejszy lek może być stosowany przez osoby dorosłe oraz dzieci w wieku > 12 lat.

Skład

W składzie preparatu Terpichol znajdują się następujące substancje:

substancje czynne Mentholum (Mentol) - 40,0 mg, α-Pinenum (α-Pinen) - 21,25 mg, Menthonum (Menton) - 7,5 mg, Borneolum (Borneol) - 6,25 mg, Camphenum (Kamfen) - 6,25 mg, Cineolum (Cyneol) - 2,5 mg, Olive oleum virginale (Olej z oliwek pierwszego tłoczenia) - 41,25 mg
pozostałe składniki żelatyna, glicerol, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan

Dawkowanie:

Produkt Terpichol należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt leczniczy Terpichol należy spożywać doustnie, popijając wodą.

Zalecane dawkowanie leku:

- dla osób dorosłych to 1 kapsułka, 2-4x na dobę.

- u dzieci od 12. roku życia to 1 kapsułka, 1-2x na dobę.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Terpichol.

Przeciwwskazane jest stosowanie tego leku w chorobie zapalnej i niewydolności nerek, przy uszkodzeniu lub marskości wątroby oraz w ostrym stanie zapalnym dróg żółciowych.

Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Lek nie jest wskazany dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. 

Metylu parahydroksybenzoesan oraz propylu parahydroksybenzoesan zawarte w leku mogą powodować reakcje alergiczne.

Produkt leczniczy Terpichol należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Żaklina 2020-04-17 17:02

Moim zdaniem wątroba jest organem nierzadko wymagającym detoksu. Lekarstwa to jedno lecz należy pamiętać również o racjonalnym odżywianiu!

Marik 2017-10-03 00:40

Terpichol nie działa na mnie skutecznie. Od pewnego czasu wcale nie dawał efektów. Na początku tzn. pierwsze 2 tyg były spoko a później to już było coraz gorzej ;/

Tomaszek 2016-03-20 15:08

Kiedy wątroba już sobie ledwo radzi po zapychającym i niezdrowym jedzeniu to Terpichol zawsze pomaga!

Tanerek1 2016-02-04 19:03

Miałem bardzo duży problem z wydzielaniem żółci i własnie ten lek w szybki sposób pomógł Mi. Zmniejszenie dolegliwości trawiennych było widoczne po jednym dniu.Terpichol jest godny polecenia!

Grażyna 2015-12-17 20:53

Terpichol ja i moja rodzina używamy od lat, jest niezawodny na tzw. przejedzenie.

Wyour 2015-04-02 10:26

Bardzo dobra liczba osób u mnie stosuje ten suplement i moim zdaniem również bardzo dobrze to działa i spełnia swoją funkcje. Po kilku dniach poczułem efekt i jest super :)

Norberter 2015-04-01 13:26

Wątroba przyjeła ten lek jakby go nie było. Zero efektu także nie polecam wcale ;/

Unaea 2015-03-30 14:57

Miałem problem z wątrobą i szukałem suplementu, który mi pomoże. Farmaceuta polecił mi właśnie Terpichol i na moje oko ten suplement bardzo słabo działa, bo nie pomógł mi po tygodniu czasu i musiałem zmienić lek na inny. NIe polecam!

Jander 2015-03-13 15:14

Miałem problemy z zaburzeniem wydzielania żółci. Środek w szybki sposób pomógł mi pobudzić wydalanie żółci i Tepichol efektownie na mnie wpłynął! Polecam!

Nakis 2015-03-10 19:54

Niestety średnio to działa na wątrobę. Niby dobry środek kosztuje całkiem spoko, jednak jego efekt nie jest już taki dobry. Na 3 zasługuje!

Emanuela 2015-02-15 14:21

Tydzień temu czytałam jakiś artykuł o tym, że by pomóc wątrobie warto się wspomagać. Do tego procesu mam Terpichol . Jestem pewna, że robię, co w mojej mocy. Ten produkt wspiera mnie i moje zdrowie.

Radosław Dąbrowski 2014-12-27 18:59

Dręczą mnie często stany skurczowe dróg żółciowych i muszę przyznać, że ten suplement bardzo mi pomógł w zmniejszeniu bólu i rozluźnieniu tych dróg. Działa na 5+. Także polecam każdemu!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.