Kategorie produktów

Tinctura Salviae

4.5 Bardzo dobry

ilość opinii: 4

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Tinctura Salviae

Tinctura Salviae to produkt leczniczy dostępny w postaci nalewki. Preparat w szczególności rekomendowany jest dla osób, które borykają się ze stanami zapalnymi błon śluzowych jamy ustnej i gardła.

Nalewka Tinctura Salviae polecana jest dla osób, którzy zmagają się z przeziębieniem. Produkt przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. 

W składzie produktu leczniczego Tinctura Salviae znajduje się nalewka z liści szałwii lekarskiej​. Składnik ten ma właściwości antyseptyczne, więc stosuje się go wszechstronnie. W postaci nalewki wpływa korzystnie na kondycję gardła i strun głosowych. Jego działanie polega na hamowaniu namnażania się bakterii i wirusów. 

Skład

W składzie nalewki Tinctura Salviae znajdują się następujące substancje:

substancja czynna nalewka z liści szałwii lekarskiej (Salviae folii tincutura) (1:5). Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 70% V/V.
pozostałe składniki -

W 100 ml płynu znajduje się 100 ml nalewki z liści szałwii lekarskiej (Salviae folii tincutura) (1:5). Zawartość etanolu w produkcie leczniczym wynosi 60-70% V/V.

Dawkowanie:

Produkt Tinctura Salviae należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Tinctura Salviae należy stosować zewnętrznie. 

Zalecane dawkowanie leku w ciągu doby: 5-10 ml nalewki rozcieńczyć w szklance świeżo przegotowanej i ostudzonej wody. Stosować do płukania. Nie wypijać!

 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Tinctura Salviae.

Produkt Tinctura Salviae należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Produkt leczniczy stosować wyłącznie zewnętrznie - do płukania jamy ustnej i gardła. 

Przeciwwskazaniem do stosowania leku jest ciąża oraz okres karmienia piersią. Ze względu na brak danych na temat bezpieczeństwa stosowania, produkt ten nie jest przeznaczony dla osób poniżej 18. roku życia. 

Nie stosować po upływie terminu ważności. Lek zawiera etanol. Po zastosowaniu nie zaleca się prowadzenia pojazdów mechanicznych. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Iga 2018-11-05 22:04

Lubię Tinctura Salviae za niewygórowaną cenę! Ten produkt jest wart polecenia na niestrawność

Opinia użytkownika 2017-05-05 11:58

Czy wy serio uważacie, że Tinctura Salviae pomoże na niestrawność? Moc, jaką wykazuje ten preparat - pozostawia wiele do życzenia!

Sylwia 2016-01-10 16:15

Już od dawna wiadomo, ze szałwia ma mnóstwo korzystnych właściwości na organizm. Między innymi to właśnie odróżnia ją od innych preparatów. Tinctura Salviae to bardzo dobry lek, który wspomaga w infekcjach gardła.

Prosper 2015-04-23 14:56

Nie wiem co ze mną ciągle dotyka mnie jakaś infekcja gardła. Dziś postanowiłem spróbować Tinctura Salviae . Mam nadzieję, że pomoże.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.