Kategorie produktów

Trec Vitargo

Trec Vitargo

4.8 Bardzo dobry

ilość opinii: 5

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Trec Vitargo

Vitarade EL fueled by Vitargo to rozwiązanie stworzone z myślą o wyczynowych sportowcach, którym zależy na możliwie jak najłatwiejszym przyswajaniu energii gromadzonej przez organizm w formie glikogenu mięśniowego. Wielkocząsteczkowe węglowodany znajdujące się w tym preparacie charakteryzują się niską osmolalnością w porównaniu do innych ich form typowych dla wielu podobnych produktów. Osmolalność wiąże się z występowaniem w roztworze substancji, dla których charakterystyczne jest to, że są osmotycznie czynne.

Przyjmuje się, że im wyższa jest zawartość w roztworze pojedynczych cząstek substancji osmotycznie czynnych, tym większa jest osmolalność roztworu. Pociąga to za sobą bardzo konkretne konsekwencje, gdy bowiem mamy do czynienia z roztworami o wysokiej osmolalności, mogą one hamować wchłanianie tych płynów i substancji odżywczych, które znajdują się w świetle jelita. Te same roztwory zmniejszają też tempo, w jakim żołądek ulega opróżnieniu. Vitarade EL fueled by Vitargo to rozwiązanie, które dostarcza organizmowi węglowodany o wysokiej masie cząsteczkowej. Sprawia to, że ilość poszczególnych cząstek w roztworze jest niska wpływając na obniżenie jego osmolalności. Nie można nie docenić i tego, że stosunkowo niska osmolalność preparatu zwiększa tempo, w jakim płyny są transportowane ze światła jelita wprost do tkanek, które pracują, a to stanowi skuteczną ochronę przed odwodnieniem organizmu.

Właściwości wysokocząsteczkowych węglowodanów, które wchodzą w skład preparatu zostały potwierdzone w czasie trwania badań klinicznych przeprowadzonych przez naukowców ze Szwecji. W trakcie ich trwania okazało się, że węglowodany te nie tylko o 80 procent szybciej opróżniają żołądek, le również sprawiają, że o 70 procent szybszy staje się proces polegający na odbudowie zasobów glikogenu mięśniowego, gdy zestawiamy preparat Vitarade EL fueled by Vitargo z innymi napojami bogatymi w maltodekstryny oraz cukry proste.

Gdy mamy do czynienia z intensywnym wysiłkiem fizycznym, naturalną reakcją ze strony organizmu, jakiej możemy oczekiwać jest zwiększenie ukrwienia mięśni. To właśnie dzięki temu zwiększają się nie tylko ilości tlenu, ale również składników enzymatycznych, które następnie są dostarczane do wykonujących pracę tkanek. Oczywiście, zjawisko takie ma swoją cenę, dzieje się więc kosztem zmniejszenia stopnia, w jakim ukrwiony jest przewód pokarmowy. Trudno dziwić się, że pociąga to za sobą pewne konsekwencje takie, jak choćby zmniejszenie szybkości, z jaką następuje transport treści pokarmowej tak przez żołądek, jak i jelita.

Jeśli zależy nam na efektywnym przeprowadzeniu treningu oraz na sukcesie w zawodach sportowych, musimy mieć na uwadze konieczność dostarczania węglowodanów w sposób ciągły, zasoby glikogenu w mięśniach oraz wątrobie charakteryzują się bowiem tym, że ulegają uszczupleniu dość szybko i to nawet, jeśli wykonywany przez nas wysiłek jest jedynie umiarkowanie intensywny. Nie można zapominać również o tym, jak duże znaczenie dla naszego sukcesu ma właściwe nawodnienie organizmu. Już masa ciała rzędu dwóch procent, do której dochodzi w następstwie odwodnienia przyczynia się do tego, że wydolność może się obniżyć nawet o 10 procent. Wynik ten jest jeszcze bardziej spektakularny, gdy masa ciała spada o 4 procent, wynosi bowiem od 20 do nawet 30 procent. Jeśli więc podczas wysiłku zadbamy o dostarczanie odpowiedniej ilości płynów, zyskamy pewność, że nie dojdzie do odwodnieni się organizmu, a tym samym opóźniony zostanie moment jego zmęczenia.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2018-04-23 20:23

Kobiety nie wiem czy wiecie, że odżywki zawierające węglowodany są też dla nas! Sprawdzają się u babeczek , które pragną rozbudować ładne mięśnie!

Cyprian 2017-11-02 12:23

Trec Vitargo to środek który wchodzi świetnie po dobrym treningu. Jeśli mowa o odżywkach to warto wiedzieć, jak je rozsądnie stosować. Węgle są dla organizmu źródłem energii i pomijanie ich w codziennej diecie moze nie być zdrowe. Nie powinno się samodzielnie eksperymentować.

Greta 2016-12-14 09:14

Czytałam, że węglowodany najlepiej stosować po treningu. Ale jestem lamą w tym temacie. Nabyłam Trec Vitargo . Chciałabym zacząć przygodę z siłką, ale najpierw muszę lepiej poznać temat. Jeśli ktoś miał ten środek, dajcie znać.

Piotr 2016-03-09 12:48

bardzo dobre vitargo,lecz cena powinna być troszeczkę niższa. a tak jest ok)

Koksik 2016-02-24 12:33

Jest pompa :)

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.