Kategorie produktów

Żel Voltaren Emulgel 1%

Żel Voltaren Emulgel 1%

4.45 Bardzo dobry

ilość opinii: 11

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Żel Voltaren Emulgel 1%

Voltaren Emulgel 1% to produkt leczniczy w postaci żelu o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.

Produkt leczniczy Voltaren Emulgel 1% przeznaczony jest do wcierania w skórę i występuje w postaci białego, wygodnego w rozprowadzeniu żelu. Substancją czynną zawartą w preparacie jest diklofenak. Należy on do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

Lek Voltaren Emulgel 1% wykazuje działanie chłodzące oraz kojące. Ponadto lek działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwobrzękowo. 

Lek Voltaren Emulgel 1% stosuje się do leczenia miejscowego u osób dorosłych i młodzieży powyżej 14. roku życia. Wskazaniem do stosowania żelu są m.in: pourazowe stany zapalne mięśni, więzadeł, stawów i ścięgien, ból pleców, ograniczone stany zapalne jak np. łokieć tenisisty, zapalenie ścięgien, zapalenie okołostawowe i zapalenie torebki stawowej.

Osoby dorosłe (powyżej 18. roku życia) mogą stosować lek Voltaren Emulgel 1% również w przypadku łagodnych i ograniczonych postaci zwyrodnieniowej choroby stawów i przy reumatoidalnym zapaleniu stawów.

Skład

Składniki produktu leczniczego Żel Voltaren Emulgel 1% są następujące: 

substancja czynna diklofenak sodowy w postaci soli dietyloamoniowej diklofenaku
pozostałe składniki dietyloamina, cetiol LC, cetomakrogol 1000, Carbopol 974P, alkohol izopropylowy, glikol propylenowy, ciekła parafina, substancja zapachowa (Perfume cream 45- zawiera benzoesan benzylu), woda oczyszczona

W 100 g żelu znajduje się 1 g diklofenaku sodowego (Diclofenacum natricum). 

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Żel Voltaren Emulgel 1% należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt leczniczy Żel Voltaren Emulgel 1% należy stosować miejscowo na skórę.

Zalecane stosowanie produktu wynosi 3-4 razy na dobę. Aplikowaną ilość żelu należy dobrać odpowiednio do wielkości miejsca chorobowo zmienionego. Po użyciu należy dokładnie umyć ręce. 

Nie zaleca się stosowania leku dłużej niż:
osoby dorosłe i dzieci powyżej 14. roku życia 14 dni podczas zapalenia ścięgien, urazów mięśni i stawów (skręcenia, nadwerężenia lub stłuczenia)
osoby dorosłe (powyżej 18. roku życia) 21 dni podczas bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku Żel Voltaren Emulgel 1%. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży.

W pierwszych 6 miesiącach ciąży oraz w okresie karmienia piersią, lek można stosować tylko jeśli lekarz tak zaleci. Lek Żel Voltaren Emulgel 1% należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności wskazany na opakowaniu. Produkt zawiera  alkohol izopropylowy. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Jaśmina 2020-04-02 10:37

sprawę lekarstw na ból i gorączkę traktuję nad wyraz racjonalnie. Tu nie ma półśrodków. ponieważ nietrudno zaszkodzić swojemu zdrowiu.

Amos 2018-03-29 16:41

Od wakacji non stop niemożliwie mocno bolą mnie kolana. Sądzę , że to przez za mało ruchu. Kupiłem Żel Voltaren Emulgel 1% ... Oby pomógł.

Olffka 2017-10-26 16:04

Spoko ten żel

Erwina 2017-03-23 13:38

Sporadycznie bywają dni, kiedy umieram z powodu różnych bólów. Ale jeśli chodzi o walkę z bólem nie eksperymentuję. Sięgam po najlepszy. A taki jest Żel Voltaren Emulgel 1% . Mam do tego środka wielkie zaufanie.

Hilaria 2016-10-29 16:59

Przyczyny powstawania obrzęków mogą być różne rozwiązanie jednak zawsze będzie jedno: Żel Voltaren Emulgel 1% . Na ten specyfik trafiłam za namową znajomego. Muszę przyznać, że to był dobry wybór i już na przyszłość będę wiedziała, co wybierać na obrzęki. Preparat spisuje się na medal.

Horacy 2016-10-29 00:11

Nobel dla tego, kto stworzy rozwiązanie na RZS :) Wcześniej mam plan stosować Żel Voltaren Emulgel 1% ,,, Widać w nim potencjał.

Rebeka 2016-07-11 19:54

Reumatyzm to jednostka chorobowa całego aparatu ruchu, a nie tylko samych stawów. Dolegliwości te mogą mieć bardzo różne podłoże. Żel Voltaren Emulgel 1% to środek, który ma na calu pomóc w łagodzeniu tych dolegliwości. Jestem go bardzo ciekawa.

Dawid 2016-04-20 13:35

Najlepszy na ból kolan

Voltik 2015-08-31 17:07

Najlepszy moim zdaniem lek przeciwzapalny oraz przeciwbólowy. Daje mi to bardzo dużą ulgę i podoba mi się to!

Konder 2015-08-31 17:06

Od kilku miesięcy stosouje ten środek bo bardzo bolą mnie plecy. Wydaje mi się, że to średnio działa, bo troszkę czuje niby efekt.

Inda 2015-08-31 17:05

Działa to po prostu rewelacyjnie. Bardzo mi się to podoba! Zawsze mi pomaga i o wiele mniej teraz czuje ból!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.