Kategorie produktów

Zovirax Duo

Zovirax Duo

3.65 Dobry

ilość opinii: 17

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Zovirax Duo

Zovirax Duo to produkt leczniczy dostępny w postaci kremu. Wskazaniem do stosowania niniejszego leku jest leczenie wczesnych objawów, towarzyszących opryszczce wargowej, wywołanej wirusem opryszczki zwykłej (Herpes simplex).

Wśród objawów oprysczki można wymienić zaczerwienienie, pieczenie, powstawanie pęcherzyków z płynem surowiczym, owrzodzeń oraz swędzenie skóry. Wirus opryszki powstaje pod wpływem pogorszenia i osłabienia odporności. 

W składzie leku Zovirax Duo znajdują się substancje czynne acyklowir i hydrokortyzon. Acyklowir ma działanie przeciwwirusowe. Hamuje replikację (namnażanie) wirusa, odpowiedzialnego za powstawanie opryszczki.

Hydrokortyzon to substancja, która wspiera zmniejszenie objawów, występujących przy opryszczce, jak zaczerwienienie czy obrzęk.

Skład

W kremie Zovirax Duo znajdują się:

substancje czynne acyklowir i hydrokortyzon. Jeden gram kremu zawiera 50 mg acyklowiru i 10 mg hydrokortyzonu.
pozostałe składniki parafina ciekła, wazelina biała, izopropylu mirystynian, sodu laurylosiarczan, alkohol cetostearylowy, poloksamer 188, glikol propylenowy, kwas cytrynowy jednowodny, sodu wodorotlenek, kwas solny, woda oczyszczona.

 

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Zovirax Duo należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zovirax Duo należy stosować zewnętrznie i miejscowo. Zarówno przed jak i po użyciu leku należy umyć ręce.

Zalecane dawkowanie leku: krem nakładać w niewielkiej ilości, miejscowo, w miejscu powstania opryszczki 5 razy na dobę (co 3-4 godziny). 

Lek stosować przez 5 kolejnych dni. Jeśli po 10 dniach objawy nie ustąpiły, należy skonsultować się z lekarzem. 

Nie przekraczać wskazanego dawkowania produktu leczniczego. 

 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników produktu leczniczego Zovirax Duo. Nie stosować jeśli nie występuje zakażenie wirusem. 

Po otwarciu produkt jest ważny przez 3 miesiące. Produkt Zovirax Duo należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na etykiecie. 

Produkt Zovirax Duo nie jest wskazany do stosowania do oczu, do jamy ustnej, w leczeniu opryszczki narządów płciowych, z opatrunkami. Leku nie należy stosować u dzieci poniżej 12. lat, u kobiet w ciąży oraz kobiet karmiących piersią. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

marko 2018-08-27 23:16

mi lepsze efekty dał Heviran. jednak jak wirusa zaatakuje się od środka to szybciej można się z nim rozprawić.

Ania 2018-06-25 01:03

Słaby lek , mi wg nie pomógł

Opinia użytkownika 2018-03-07 13:07

Zovirax Duo trochę mnie rozczarował... Następnym razem kupię coś innego.

Sylwia 2018-02-24 21:40

Pierwszy raz w życiu i OSTATNI użyłam tego badziewia. Wyskoczyła mi opryszczka na ustach, posmarowałam tym raz i za pare godzin miałam POPARZONE usta. Jeśli jest to na tyle mocny środek to powinien on być o wiele gęstszy niż jest. W zamian za to, mamy spływający krem, który parzy zdrowe okolice przy chorej zmianie skórnej !

MMM 2017-12-09 18:16

"Czystymi dłońmi rozprowadź krem ZOVIRAX DUO w miejscu, w którym odczówasz mrowienie lub podrażnienie" ODCZUWASZ piszemy przez u otwarte!

Eliza 2016-12-21 19:12

Stosuje zovirax zaledwie od jednego dnia, wcześniej używałam innej maści i wydawało mi sie zebpoza bólem nic sie nie działo .. Fakt stosowanie zoviraxu boli swędzi piecze itp ale nałożyłam go dopiero 2 razy i widzę zmiany na skórze i w końcu zasnęłam, dopowiem ze przy uzywaniu tamtej maści nie spalam cale 2 doby. Polecam !!

Blanka 2016-11-10 14:16

Mam go zawsze przy sobie w torebce, na ewentualną opryszczkę, którą neistety ze względu na problemy hormonalne, dostaję bardzo często. Już od dawna nie doszło do fazy w ktorej wyszły mi pęcherze, zawsze konczy sie na uczuciu mrowienia. Do tego mimo ze krem jest maly to bardzo wydajny i spokojnie starcza na długi czas stosowania. polecam

Zuza 2016-08-02 11:00

Jestem osobą zarażoną i przynajmniej 4 razy w roku wyskakuje mi opryszczka na wardze. Zawsze w tym samym miejscu, tj. w prawym kąciku dolnej wargi. I zawsze mam Zovirax Duo. Pomaga, ale nie zlikwiduje wirusa całkowicie...

Karolina 2016-07-01 13:07

Zovirax Duo jest najlepszy. W moim przypadku działa natychmiastowo. Polecam.

Bogusław 2016-03-04 13:02

Żaden krem/maść mi tak nie pomaga jak Zovirax

Ella 2015-05-01 14:39

U mnie 3 dni wystarczyły aby opryszczka znikła :) jak najbardziej polecam każdemu.

Gabriel 2015-04-25 15:39

Od kiedy pamiętam smaruje się zoviraxem przy opryszczce i nie narzekam na niego w żaden sposób.

Dagna 2015-04-18 20:52

Dobrze hamuje opryszczkę, chociaż szkoda że nigdy nie wyleczy wirusa. Inne maści też tego nie potrafią:)

Pawik 2015-03-02 18:26

Niestety to dla mnie jest za drogie! Pierwszy raz przepisała mi to lekarka i musiałem to mieć, ale za drugim razem w aptece już zapytałem o odpowiednik i był o 50% tańszy i zadziałał równie dobrze jak ten!

Major 2015-02-05 00:30

Pierwszorzędna maść na opryszczkę, nic nie pomaga mi tak dobrze jak ona:)

Lena 2015-01-29 12:22

Podstępny wirus opryszczki atakuje mnie zawsze w najmniej odpowiednim momencie. Jak posmaruję przez kilka dni Zoviraxem to na ogół nie wyskoczy mi na pół twarzy i szybko się cofa.

A. Gabriel 2015-01-27 21:29

Metoda prób i błędów uważam że właśnie ten lek na opryszczkę jest u mnie najbardziej skuteczny.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.