Kategorie produktów

Artelac

Artelac

4.38 Dobry

ilość opinii: 13

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Artelac

Artelac to produkt leczniczy dostępny w postaci kropli do oczu. Preparat w szczególności rekomendowany jest dla osób, które borykają się z zespołem suchego oka, a także dla osób, które noszą twarde soczewki kontaktowe.

Na dolegliwości oczu narażone są osoby, pracujące przy komputerze, a także kierowcy. Duży wpływ na kondycję narządu wzroku mają także czynniki klimatyczne - suche i zimne powietrze nie sprzyja utrzymaniu zdrowia oczu.

Krople Artelac zawierają w składzie hypromelazę, która wykazuje właściwości nawilżające. Jej działanie polega na tworzeniu ochronnej powłoki na powierzchni oka. W ten sposób sprzyja ochronie przed szkodliwym oddziaływaniem czynników zewnętrznych. 

Skład

W składzie kropli do oczu Artelac znajdują się następujące substancje:

substancja czynna hypromeloza. 1 ml roztworu zawiera 3,2 mg hypromelozy
pozostałe składniki  cetrymid, disodu edetynian, sodu diwodorofosforan dwuwodny, sodu wodorofosforan dwunastowodny, sorbitol, woda do wstrzykiwań.

 

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Artelac należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Produkt Artelac należy stosować wyłącznie do oczu. 

Zalecane dawkowanie leku w ciągu doby to: 1 kropla do worka spojówkowego każdego oka.

Stosować 3-5 razy dziennie lub częściej w zależności od indywidualnych potrzeb. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu leczniczego Artelac.

Leku Artelac nie należy stosować w przypadku ciąży i karmienia piersią, chyba, że lekarz zaleci inaczej. Produkt można stosować przez osoby, które noszą soczewki kontaktowe, trzeba jednak pamiętać o wyciągnięciu ich przed podaniem leku. 

Produkt leczniczy Artelac należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować leku, gdy upłynął termin ważności. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Martyna 2017-10-06 23:35

Nie zapominajmy troszczyć się o dobry wzrok. Mają w zwyczaju być zmęczone i zaczerwienione. Wtedy polecam Artelac . Zdecydowana ulga dla zmęczonych oczu...

Iwona 2016-11-12 23:28

Narząd wzroku - należy o niego dbać. Nie ma co. Dlatego ja stosuję Artelac.

Opinia użytkownika 2016-04-14 11:23

Znakomity produkt na wszelkie urazy oka czy po operacjach.Polecam

Opinia użytkownika 2016-03-23 13:11

pomocny

Lolek 2015-03-31 21:47

Dla mnie to jest jeden z gorszych środków, które stooswałem, ponieważ dają mi tylko i wyłącznie możliwość krótko trwałego nawilżenia oczu. po kilku h wraca wszystko do normy :(

McDusia 2015-03-16 20:08

Jak jest mokro i wilgotno na dworze to ja zaczynam gorzej widzieć. Nie myślałam że na to też powinno się stosować krople. Jednak usłuchałam dobrych rad i wyszło mi to tylko na dobre:)

Witas 2015-03-12 10:02

Teraz już nigdy nie zaskoczy mnie suchość oka. Polecam dla każdego bo warto jest dbać o swój wzrok. Nie ma na co tracić czasu. Każdy powinien to spróbować jak ma problem z suchością oczu.

Blaise 2015-03-05 13:08

Pewnie nie powiem nic zaskakującego ale myślę że to są bardzo dobre krople na oczy i że warto je poznać naocznie;)

Artelac działa! 2015-01-13 18:06

Używam to jak zakładam soczewki kontaktowe i po nich zazwyczaj rano mam straszną suchość w oku. Po zastosowaniu tego leku ten efekt już mija i jest wszystko dobrze :)

Uter 2015-01-13 18:04

Nie wiem dlaczego, ale to na mnie jakoś nie działa. Niby czuje efekt, że jest lepiej, jednak nie jest to do końca to czego szukam. średnio to działa!

Kamil 2015-01-13 17:58

Owe krople pozwoliły mi szybko oraz skutecznie pozbyć się uczucia suchości w oczach. Działają znakomicie dlatego je uwielbiam. Polecam Kamil

Kamil 2015-01-13 17:58

Owe krople pozwoliły mi szybko oraz skutecznie pozbyć się uczucia suchości w oczach. Działają znakomicie dlatego je uwielbiam. Polecam Kamil

Igner 2015-01-13 17:56

Znakomicie nawilża oko i można poprzez to oszczędzić je, nie warto jest narażać! Warto jest wspierać oczy i pozytywnie na nie oddziaływać. Polecam!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.