Kategorie produktów

Calperos D3

Calperos D3

4.5 Bardzo dobry

ilość opinii: 12

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Calperos D3

Calperos D3 to lek dostępny w postaci proszku musującego. Wskazaniem do stosowania leku są niedobory codziennej diety w witaminę D3 i wapń, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy to brak słońca przyczynia się do zmniejszenia produkcji tej witaminy przez organizm.

Preparat Calperos D3 w szczególności rekomendowany jest dla osób, które pragną rozpocząć profilaktykę osteoporozy. Wapń jest składnikiem niezbędnym do właściwego funkcjonowania m.in. układu nerwowego, układu mięśniowego. Co więcej, wzmacnia naczynia krwionośne.

Witamina D3 przyspiesza wchłanianie wapnia w jelitach. Witamina D3 oraz wapń są ważnymi składnikami kości. Obie substancje wpływają korzystnie na zachowanie zdrowych i mocnych kości i zębów.

Skład

W składzie leku Calperos D3 znajdują się:

- substancje czynne: wapń w postaci węglanu wapnia i witamina D3
- substancje pomocnicze: kwas cytrynowy bezwodny, sodu wodorowęglan, aspartam (E951), sacharoza, żółcień pomarańczowa (E110), esencja pomarańczowa.  

Dawkowanie:

Produkt Calperos D3 należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: Calperos D3 należy przyjmować doustnie. Proszek z saszetki rozpuścić w 1/2 szklanki zimnej wody. Wypić po całkowitym rozpuszczeniu się proszku.
Zalecane dawkowanie produktu w ciągu dnia przedstawia się następująco:

Dorośli 1-2 saszetki proszku godzinę po posiłku
Dzieci od 10. do 14. r. ż. j.w. raz na dobę
Dzieci od 4. do 10. r. ż. 1 saszetka raz na dobę

W przypadku osób z zaburzoną czynnością wątroby nie jest wymagana zmiana dawkowania. 
Nie przekraczać zalecanej dawki dobowej.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku Calperos D3. Lek zawiera źródło fenyloalaniny (aspartam) oraz sacharozę. Może więc być szkodliwy dla osób z fenyloketonurią lub cukrzycą. Jeżeli stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.  
Produkt Calperos D3 należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Olga 2020-03-01 11:57

Zjadam zdecydowanie za mało mlecznych przetworów w mojej diecie. Wobec tego wapnia również nie ma za wiele... Pora na racjonalną suplementację.

Daria 2019-12-31 10:59

biorę witaminkę D prawie cały rok. twierdzę to naprawdę ważne dla utrzymania zdrowia.

Olga 2018-08-26 12:46

Niestety za bardzo nie polecam, gdyż to nie działa na mnie dobrze. Calperos D3 powinien działać o wiele lepiej a teraz to jest tak na prawdę lipa ..

Pryscylla 2018-07-07 12:16

Branie wit. D to bardzo zdrowy nawyk. Polecam Calperos D3

Żaneta 2018-04-27 20:07

Calperos D3 wspiera mnie w troszczeniu się o mocne zęby bez próchnicy i ukruszeń! Polecam ten preparat!

Opinia użytkownika 2018-02-21 10:53

Witaminy? Wit. D jest wręcz niezbędna aby brać ją jesienią. Na przykład taki właśnie Calperos D3 ! Najlepiej zażywać bez wakacyjnej przerwy.

Felicyta 2017-04-24 17:11

Łatwo o problem z osteoporozą jeśli nie dba się o wsparcie dla kości. Farmacja ma szeroką ofertę rozwiązań, które mogą wspomóc w tym. Calperos D3 to preparat, który zakupiłam całkiem niedawno. Obejrzałam jakiś program o tym, że bardzo łatwo zaniedbać zdrowie kości. Mam nadzieję, że teraz już robię dla moich kości i zębów wszystko, co mogę.

Marcelina 2016-08-10 16:53

Trzeba codziennie dbać o to, by zęby były zdrowe. Podstawą jest tutaj prawidłowa ich higiena. Żeby zęby były zdrowe, trzeba je myć. Niektóre witaminy są także istotne dla mocnych zębów. Aby moje zęby były mocne i zdrowe stawiam na Calperos D3 . Środek nie zawiódł mnie jeszcze nigdy.

Bogna 2016-05-10 17:39

Zdaję sobie sprawę, że powinnam trochę lepiej dbać o moje mało gęste kości. Zaczęło się niewinie a teraz - mam już stwierdzona osteoporozę. Taki niepozorny drapieżca wobec kości:/ Calperos D3 który zaproponowano mi w aptece jest ok.

Opinia użytkownika 2015-09-10 10:41

Słońce jest bodźcem do wydzielania witaminy D3. Na jej niedobory można być narażonym zarówno zimą jak i latem. Zimą słońca jest niewiele, a latem stosujemy kremy z filtrem UV. Warto więc suplementować. Calperos D3 to środek stosowany przeze mnie już od dawna. Jest bogaty w witaminę D.

Minor 2015-09-01 10:46

Jak dla mnie działa to wystarczająco aby poczuć efekt. Niektóre osoby mają z tym problemy, jednakże to działa tak jak ma działać. Polecam!

Calperos 2015-08-14 12:45

Nie ma jak to zdrowe kości. Ten suplement po prostu zagwarantował mi to i cieszę się, że mogę z niego korzystać. Calperos D3 działa i daje 5/5!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.