Kategorie produktów

Coldrex Maxgrip C

Coldrex Maxgrip C

4.8 Bardzo dobry

ilość opinii: 5

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Coldrex Maxgrip C

Coldrex Maxgrip C to produkt leczniczy w postaci tabletek o działaniu przeciwbólowym, wykrztuśnym i przeciwgorączkowym.

Preparat Coldrex Maxgrip C wskazany do stosowania w przypadku objawów przeziębienia i grypy, do których należy zaliczyć: gorączkę, ból głowy, bóle kostne, dreszcze, ból gardła, bóle mięśniowe i katar.

Produkt Coldrex Maxgrip C obniża gorączkę, udrożnia nos, działa przeciwbólowo oraz wspomaga pozbywanie się zalegającej w oskrzelach wydzieliny.

Substancje czynne preparatu Coldrex Maxgrip C to: paracetamol, chlorowodorek fenylefryny, kofeina, wodzian terpinu i witamina C. 

Skład

W składzie tabletek Coldrex Maxgrip C znajdują się następujące substancje:

substancje czynne paracetamol, kofeina, chlorowodorek fenylefryny, wodzian terpinu i kwas askorbowy (witamina C)
pozostałe składniki skrobia kukurydziana, skrobia rozpuszczalna, talk, kwas stearynowy, powidon, potasu sorbinian, sodu laurylosiarczan, żółty barwnik (E 110)

Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu, 25 mg kofeiny, 5 mg chlorowodorku fenylefryny, 20 mg wodzianu terpinu i 30 mg kwasu askorbowego (witaminy C).

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Coldrex Maxgrip C należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Coldrex Maxgrip C należy zażywać doustnie.

Osobom dorosłym oraz dzieciom powyżej 12. roku życia zaleca się przyjmować 2 tabletki do 4 razy na dobę, co 4 godziny. Maksymalnie 8 tabletek w ciagu dnia. 

Uwaga! Nie stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników leku Coldrex Maxgrip C.

Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Produkt Coldrex Maxgrip C należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na etykiecie produktu. 

Nie Coldrex Maxgrip C stososwać w okresie ciąży i karmienia piersią. Przeciwwskazane jest stosowanie tego preparatu u osób z chorobą alkoholową, ciężką niewydolnościąnerek i wątroby. Tego leku nie mogą zażywac osoby przyjmujące  zydowudynę  i inhibitory monoaminooksydazy (oraz do 2 tygodni po ich odstawieniu).

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-07-07 15:04

pora na wirusówki już nastał. U mnie w domu siostra już leży. Leczy się aktualnie stosując ten środek

Żaneta 2020-06-15 18:14

Super rzecz na temperaturę... Każdorazowo daję radę ją zwalczyć. No i jeszcze działa na towarzyszący ból.

margaret 2017-12-03 21:17

Na ból głowy, zawalone oskrzela i bolące gardło: Coldrex Maxgrip C! Od dawna nic innego nie stosuję. A teraz, kiedy pogoda sprzyja zachorowaniom, mam Coldrex Maxgrip C zawsze w domu. Biorę jak tylko czuję, że dopada mnie choroba.

Opinia użytkownika 2016-03-23 14:03

Skutecznie stawia na nogi.

Artur 2016-02-24 12:20

Polecam!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.