Kategorie produktów

Dexapini

4.09 Dobry

ilość opinii: 11

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Dexapini

Dexapini to lek dostępny w postaci syropu z substancją czynną bromowodorkiem dekstrometorfanu, który jest lekiem mukolitycznym. Preparat wykazuje działanie przeciwkaszlowe.

Syrop może być stosowany przez pacjentów cierpiących na infekcje górnych dróg oddechowych, takich jak przeziębienie i grypa. Mogą po niego sięgać osoby dorosłe, znajduje zastosowanie także u dzieci, po ukończeniu przez nie 6. roku życia.

Syrop Dexapini przynosi choremu natychmiastową ulgę i zmniejsza napady suchego, męczącego kaszlu. Rozrzedza zalegającą wydzielinę i oczyszcza drogi oddechowe.

Skład

W składzie syropu Dexapini znajdują się następujące substancje:

- substancje czynne: bromowodorek dekstrometorfanu, wyciąg sosnowy płynny, nalewka koprowa.

- substancje pomocnicze: sacharoza, kwas fosforowy, wapnia mleczan, woda oczyszczona.

Dawkowanie:

Lek Dexapini należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

Syrop przeznaczony jest do stosowania doustnego.

Dorośli 15 ml syropu 3 razy dziennie
Młodzież powyżej 12 r. ż. j.w. j.w.
Dzieci od 6 do 11 r. ż. 5 ml syropu j.w.

Nie przekraczać zalecanej dawki dobowej.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu leczniczego Dexapini.

Produkt Dexapini należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu produktu. Preparat nie jest przeznaczony dla pacjentów, którzy cierpią na ciężkie schorzenia wątroby.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-03-18 10:03

okres na przeziębienie i grypę trwa! U mnie w domu większa część już smarka... Kuruje się właśnie stosując sprawdzony lek.

Opinia użytkownika 2019-12-18 14:02

kicham i prycham od kilku dni no i jeszcze pobolewają mnie głowa i zatoki To raczej nie zwykły katar lecz brać leki trzeba...

Joanna 2016-03-04 13:04

Bardzo dobry lek!Polecam!

Mamia 2015-03-13 14:01

Moje dzieci nie są pozytywnie nastawione do tego leku i wydaje im się, że to za dobrze nie działa. Nie czują efektu, on powinien być lepszy i zdecydowanie tańszy.

Michał 2015-02-17 21:40

Serdecznie polecam ten lek, gdyż po jego aplikacji maluchy szybko wracają do zdrowia i można już zająć się bardziej sobą i wracać do pracy. Lek powinien być troszkę tańszy, bo teraz moim zdaniem jest zbyt drogi i wiele innych leków jest tańszych. Jednak ten dobrze działa i warto z niego korzystać i tak. Polecam Michał!

Mario 2015-02-17 21:39

Dla mnie bombka, błyskawiczna poprawa, tani lek cóż więcej chcieć :)

Dami 2015-02-17 21:38

Wydaje mi się, że to jest najlepszy środek na rynku, bo po prostu nie może być lepszego skoro coś takiego jest i szybko oraz skutecznie pomaga!

Jakor 2015-02-17 21:38

Syropek jest po prostu świetny działa jak należy, po tygodniu czasu już dzieci dobrze się czują i czegoż tu więcej chcieć:) ?

Maria 2015-02-17 21:37

Ups moja ocena to 5!

Maria 2015-02-17 21:37

Moje maluchy to kochają i za każdym razem chcą ten lek, bo jest smaczny po pierwsze a po drugie pomaga!

Witek 2015-02-17 21:37

Na grypę jest to jeden z lepszych środków, które można podawać dzieciom. One chętnie to aplikują i są szczęśliwe dalej :)

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.