Kategorie produktów

Diklofenak LGO

Diklofenak LGO

4.17 Dobry

ilość opinii: 6

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Diklofenak LGO

Diklofenak LGO to lek w postaci żelu o działniu wielokierunkowym - przeciwbólowym, przeciwobrzękowym, przeciwzapalnym oraz kojącym i chłodzącym.

Wskazaniem do stosowania żelu Diklofenak LGO jest ból pleców, pourazowy stan zapalny stawów, mięśni, wiązadeł i ścięgien (np. po stłuczeniach, nadwyrężeniach czy skręceniach)

Stosowanie niniejszego żelu może stanowić dobre rozwiązanie dla pacjentów, którzy borykają się z ograniczonym stanem zapalnym tkanek miękkich oraz w łagodnych i ograniczonych postaciach bólu podczas zapalenia stawów.

Preparat przeznaczony jest do stosowania miejscowego na skórę.

Skład

W składzie żelu Diklofenak LGO znajdują się następujące substancje: 

substancja czynna diklofenak sodowy
pozostałe składniki karbomer, makrogolu eter cetostearylowy, dietyloamina, alkohol izopropylowy, glikol propylenowy, parafina ciekła, olejek lawendowy, olejek cytrynowy, kokozylokaprylokapronian, woda oczyszczona

W 1 g żelu znajduje się 10 mg  diklofenaku sodowego.

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Diklofenak LGO należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt Diklofenak LGO należy stosować miejscowo na skórę.

Zalecane użycie dla osób dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia: niewielką ilość żelu nanieść na bolące miejsce 3-4 razy na dobę.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu Diklofenak LGO.

Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Kobiety w I i II trymestrze ciąży oraz kamiące piersią powinny skonsultować z lekarzem możliwość stosowania tego leku. W III trymestrze ciąży przeciwwskazane jest używanie żelu. Nie stosować na otwarte rany.

Unikać kontaktu z oczami. Po zastosowaniu dokładnie umyć ręce. Produkt leczniczy Diklofenak LGO należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na etykiecie. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Żalina 2020-07-16 18:23

wybór leków na ból i gorączkę traktuję nad wyraz serio. Tu nie ma półśrodków. ponieważ łatwo sobie zaszkodzić.

Fabian 2020-04-21 08:09

serio nie widzę wad. właściwy i celny wybór.

Dariusz 2018-07-23 14:05

Diklofenak LGO działa szybko na wszelkie bóle!

Hipolit 2018-06-01 12:17

Chyba oczywiste, że jeśli się regularnie uprawia sport to urazy są normalne. Warto mieć na w razie czego Diklofenak LGO . Z tego względu nie muszę się przesadnie martwić.

Kamil 2017-12-07 13:04

Ten lek można jedynie ocenić DOBRZE, bo działa zgodnie z przeznaczeniem, i to w szybki sposób.

Prokop 2017-02-24 09:13

Ten, kto nigdy nie miał stłuczenia ten nie wie, co to życie. Na początku okrutny ból, ale od czego był specyfik Diklofenak LGO ? Rachu-ciachu i po bólu, nawet się o nim nie pamięta.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.