Kategorie produktów

Esceven

5.0 Bardzo dobry

ilość opinii: 4

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Esceven

Esceven to lek dostępny w postaci tabletek. Preparat przeznaczony jest dla osób, u których zdiagnozowano przewlekłą niewydolność żylną

Substancją czynną zawartą w produkcie jest suchy wyciąg z nasion kasztanowca (Hippocastani seminis extractum siccum), który wyraźnie zwiększa napięcie w naczyniach żylnych.

Lek Esceven do stosowania tradycyjnego w przypadku objawów niewydolności żylnej, do których mogą należeć: obrzęk, kurcze łydek, uczucie ciężkości nóg, świąd oraz ból.

Tabletki przeznaczone są dla osób dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia. 

Uwaga! Jeśli po 14. dniach od rozpoczęcia stosowania leku nie nastąpiła poprawa lub stan chorego się pogorszył, należy skontaktować się z lekarzem.

Skład

W składzie preparatu Esceven znajdują się następujące substancje: 

substancja czynna 1 tabletka zawiera 167 mg wyciągu suchego z Aesculus hippocastanum L., semen (nasiona kasztanowca), DER (5 – 9 : 1); ekstrahent: etanol 80% (V/V)
pozostałe składniki celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa typu C, powidon, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna. Skład otoczki: hypromeloza, makrogol 6000, indygotyna E 132, żółcień chinolinowa E 104

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Esceven należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Preparat przeznaczony jest do stosowania doustnego.

Dorosłym oraz dzieciom powyżej 12. roku życia zaleca się przyjmować jedną tabletkę trzy razy dziennie.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu leczniczego Esceven.

NIe stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Nie należy zażywać tabletek w przypadku osób z niewydolnością nerek. Kobiety w ciąży i karmiące piersią nie powinny zażywać tego leku.

Lek Esceven należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności wskazany na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Werka 2018-01-28 15:58

Esceven dobrze wspiera walkę z tą nieprzyjemną dolegliwością!

Juliusz 2016-03-24 18:50

Jestem kierowcą z zawodu. Spędzam mnóstwo godzin w trasie. Nie ma nic dziwnego w tym, że już od dawna bolą mnie nogi. Są opuchnięte i tworzą się obrzęki. Esceven wziąłem w aptece jakiś czas temu. Od kolegi po fachu słyszałem, że warto spróbować ten preparat. Stosuję dopiero drugi dzień. Mam nadzieję, że będą efekty.

Nahum 2016-03-08 16:31

Pracuję za kierownicą. Godziny spędzone w trasie bardzo mocno odbijają się na mojej kondycji. Coraz częściej odczuwam, że nogi są ciężkie. Esceven wziąłem na spróbowanie od znajomego. Produkt jest świetny. Dolegliwości odeszły w siną dal.

Opinia użytkownika 2015-08-29 12:14

Żylaki to bardzo uciążliwe schorzenie. Poleciłem znajomemu Esceven Polecam każdemu!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.