Kategorie produktów

Fitoven

Fitoven

4.56 Bardzo dobry

ilość opinii: 9

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Fitoven

Pasta doustna Fitoven to tradycyjny produkt leczniczy roślinny złożony do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania, takich jak: niewielkie zaburzenia krążenia żylnego w kończynach dolnych, np. uczucie ciężkości nóg (jako środek łagodzący objawy) oraz niewielkie miejscowe obrzęki, wynikające z drobnych, mechanicznych urazów, przy których nie doszło do przerwania ciągłości tkanek, np. otarcia skóry, stłuczenia, siniaki (jako środek wspomagający).

 

 

 

Skład

Substancją czynną leku Fitoven jest wyciąg złożony (1:1-1,2) z: nasion kasztanowca (Hippocastani semine) 27 cz., korzenia buraka czerwonego (Betae esculenta radice) 19 cz., kwiatu lipy (Tiliae flore) 15 cz., ziela gryki (Fagopyri herba) 12 cz., kwiatostanu głogu (Crataegi folio cum flore) 11 cz., ziela nawłoci pospolitej (Solidaginis herba) 4 cz., rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 60% (V/V).

Pozostałe składniki produktu leczniczego Fitoven to: glicerol, skrobia pszeniczna, agar, żelatyna wieprzowa, etylu parahydroksybenzoesan, olejek pomarańczowy, kwas cytrynowy jednowodny, woda oczyszczona.

Produkt jest standaryzowany na zawartość glikozydów triterpenowych w przeliczeniu na escynę. Lek zawiera do 3,4% etanolu.

Dawkowanie:

Produkt Fitoven należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Fitoven należy zażywać doustnie, 2 razy na dobę po około 5 g (1 łyżeczka) pasty rozpuszczonej w połowie szklanki ciepłej, opcjonalnie posłodzonej, wody. Najlepiej przyjmować po posiłku.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Fitoven lub na lub na rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae).

Lek Fitoven należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w temperaturze nie wyższej niż 25°C. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2019-12-18 12:12

Nie wiem czy TO rozwiąże moje dolegliwości

Mojżesz 2018-10-31 21:18

Pracuję jako kierowca. Wiele godzin spędzam w podróży, a moim nogom to nie słuzy. Coraz częściej odczuwam, że nogi są ciężkie. Fitoven wziąłem, bo znajomy stosował i polecał. Powiem wam, że niesamowity specyfik. Dolegliwości odeszły w siną dal.

Opinia użytkownika 2018-03-26 13:36

Siniaki i potłucznia bywają bolesne ! Wskazana jest więc błyskawiczna decyzja co robić. Ja używam Fitoven w razie W...

Opinia użytkownika 2018-01-28 10:29

Fitoven jako jeden z niewielu niemal błyskawicznie goi drobne otarcia i uszkodzenia skóry. Zdecydowanie polecam!

KRYSTYNA 2017-12-15 22:42

IA PASTA ZIOŁOWA JEST BARDZO DOBRA TYLKO NIEWIEM GDZIE KUPIĆ W POZNANIU

Lucjan 2017-08-21 11:57

Nie zgodzę się, lek bez problemu można dostać przez Internet i stacjonarnie też.

naa 2017-05-29 15:31

rewelqacja, moze dlatego jest niedostepny?

Faustyna 2015-09-01 10:18

W razie jakichkolwiek otarć skóry pierwszy krok stanowi dezynfekcja. Warto też rozważyć sposoby na to, żeby zlikwidować jakoś ranki. Fitoven to produkt, który z powodzeniem stosuje moja rodzina. Ma działać, dezynfekować i odnawiać - i to robi. Ja w każdym razie jestem usatysfakcjonowana.

Opinia użytkownika 2015-05-28 18:54

Trudno jest pokonać opuchnięcie nóg! Unikam soli, biegam , a oprócz tego stosuję Fitoven . Zdecydowanie mam już serdecznie dość opuchlizny i obrzęków.

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.