Kategorie produktów

Gardimax Medica Spray

Gardimax Medica Spray

4.14 Dobry

ilość opinii: 7

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Gardimax Medica Spray

Gardimax Medica Spray to produkt leczniczy w postaci aerozolu do stosowania w jamie ustnej. Wskazaniem do stosowania niniejszego leku są dolegliwości dróg oddechowych, przebiegające z bólem gardła.

Lek ten jest przeznaczony do stosowania przy dolegliwościach bólowych (np. stanem zapalnym bądź podrażnieniem jamy ustnej i gardła) 

W składzie leku Gardimax Medica Spray znajduje się oztwór diglukonianu chlorheksydyny oraz chlorowodorek lidokainy. Diglukonian chlorheksydyny to substancja o właściwościach antyseptycznych i bakteriobójczych. Działa bakteriobójczo, a jej działanie polega na niszczeniu błon komórkowych bakterii.

Chlorowodorek lidokainy to substancja miejscowo znieczulająca. Wspomaga redukcję dolegliwości bólowych, towarzyszących infekcjom gardła i strun głosowych. 

Skład

Składniki leku Gardimax medica spray:

substancje czynne roztwór diglukonianu chlorheksydyny 20 mg/10 ml oraz chlorowodorek lidokainy 5 mg/10 ml
pozostałe składniki etanol 96%, glicerol, lewomentol, cyneol, sacharyna sodowa, kwas cytrynowy jednowodny, woda oczyszczona.

 

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Gardimax medica spray należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Sposób i droga podania: produkt leczniczy Gardimax medica spray należy stosować do jamy ustnej.

Zalecane dawkowanie leku w ciągu doby przedstawia się następująco: 

Zalecane dawkowanie Gardimax medica spray

Wiek Dawka jednorazowa Częstotliwość stosowania Dawka dobowa
dorośli 3-5 dawek 6-10x na dobę 16-50 dawek
dzieci od 12. r. ż. j.w. j.w. j.w.
dzieci od 2,5. r. ż. 2-3 dawki 3-5x na dobę 6-15 dawek

Jedna dawka to jedno psiknięcie w kierunku gardła.
Aby prawidłowo zaaplikować dawkę leku należy skierować rozpylacz w kierunku gardła i nacisnąć pompkę.
Lek powinien być stosowany maksymalnie 3-4 dni.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Gardimax Medica Spray.

Lek Gardimax Medica Spray należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Leku nie należy stosować u dzieci poniżej 30 miesiąca życia (2,5 roku). Kobiety w ciąży i w okresie karmienia powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed przyjęciem leku. Należy unikać kontaktu leku z oczami. W przypadku dostania się preparatu do oczu należy przemyć je wodą. Lek zawiera etanol. 

Gardimax Medica Spray nie zawiera cukru i może być stosowany u diabetyków. Nie stosować po upływie terminu przydatności do użycia. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Lambert 2019-12-20 18:23

Stosuję ten lek na bolące gardło. Korzystna ulga jest nie do opisania.

Marcin 2018-03-12 21:28

Dzięki temu produktowi szybko pozbyłem się bólu gardła. Autentycznie!

Domicjan 2017-07-28 11:43

Nie wiem co ze mną nie tak co miesiąc boli mnie gardło. Dziś postanowiłem spróbować Gardimax medica spray . Mam nadzieję, że pomoże.

mar 2017-07-06 17:11

Uzywam i mam wrażenie ze po tym jest jeszcze gorzej

Mirek 2016-12-16 12:25

szybki i skuteczny spray na bol gardla!

Opinia użytkownika 2016-03-30 10:15

Działa błyskawicznie, po 2 dniach zapomniałam, że mnie gardło bolało.jest bardo skuteczny!Polecam!

Zofia 2016-03-07 15:12

Super!!Lek bardzo skuteczny na drapanie w gardle.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.