Kategorie produktów

Hydrosil Flamozil

4.5 Bardzo dobry

ilość opinii: 6

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Hydrosil Flamozil

Hydrosil Flamozil to wyrób medyczy leczniczy dostępny w postaci żelu. Produkt ten rekomendowany w szczególności dla osób, które borykają się z oparzeniami skórnymi.

Oparzenia mogą być efektem zbyt długiego przebywania na słońcu lub być efektem wypadku z gorącymi naczyniami, wrzątkiem itp. Produkt stosuje się też na otarcia i drobne rany.

Wyrób medyczny Hydrosil Flamozil zawiera w składzie kwaśny koloidalny karbomer oraz karnozynę. Ciekawostką jest, że karnozyna występuje naturalnie w skórze i wspiera utrzymanie długiej żywotności komórek ciała. 

Do tego kwaśny koloidalny karbomer wpływa korzystnie na sączące oraz suche rany, wspierając proces regeneracji i odbudowy uszkodzonej skóry.

Składnik ten łagodzi oraz eliminuje dolegliwości bólowe. Składniki żelu Hydrosil Flamozil chronią ranę przed wnikaniem do niej bakterii oraz grzybów.

Skład

W składzie żelu Hydrosil Flamozil znajdują się następujące substancje: kwaśny koloidalny karbomer, karnozyna, woda, środek konserwujący: cytrynian srebra.

Dawkowanie:

Preparat Hydrosil Flamozil przeznaczony jest do stosowania zewnętrznego. Nie dotykać rany końcówką tuby. 

Instrukcja użycia wyrobu medycznego: 

Wskazanie Instrukcja stosowania
zamknięte rany miejsce, które wymaga leczenia należy zdezynfekować. Produkt nałożyć na ranę. Opcjonalnie można zastosować opatrunek w postaci bandażu lub plastra. 
otwarte rany zdezynfekować miejsce, które wymaga leczenia. Ranę należy osuszyć. Na ranę nałożyć grubą warstwę produktu, Zastosować opatrunek i pozostawić go na 1-3 dni, do czasu wchłonięcia się żelu. W przypadku pojawiania się strupa zmniejszyć ilość stosowanego preparatu. 
oparzenia schładzać miejsce oparzenia pod bieżącą wodą natychmiast po incydencie i przez około 20 minut. Po tym czasie należy zastosować preparat, uwzględniając stopień oparzenia.

Nie stosować inaczej niż to zostało opisane. 

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu Hydrosil Flamozil jest nadwrażliwość na którykolwiek jego składnik. Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, z dala od światłem i wilgoci. 

Wyrobu medycznego nie należy stosować w okolicach oczu, powiek i błon śluzowych.

Należy zasięgnąć porady lekarza w przypadku ran głębokich, mocno sączących się oraz silnie zakażonych. 

Nie stosować po upływie terminu ważności umieszczonym na opakowaniu. 


To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.


 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Stella 2018-12-23 18:10

Na oparzenia wywołane pierwszym wiosennym słońcem Hydrosil Flamozil się sprawdza ale, niestety słyszałam, że potrafi mocno uczulać.

justi 2018-07-30 20:30

a gdzie można ten hydrosil flamozil dostać? w aptece mówią ze wycofany:-(

Marzena 2018-05-08 13:31

Po oparzeniach najlepiej zastosować hydrosil Flamozil. Ja jestem zadowolona, bo wspiera szybką regenerację skóry. Do tego można go stosować na otwarte rany, co jest rzadkością przy wyrobach z tej kategorii.

Żanna 2016-03-26 10:42

Hmm co na niegojące się zmiany? Według mnie Hydrosil Flamozil jako jedyny działa!

Opinia użytkownika 2016-03-11 17:28

Bardzo dobry żel, szybko goi rany.

Ida 2015-09-13 20:26

jakos tak wole smarowac rany zelami niz tlustymi kremami. ten jest calkiem niezly, polecam

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.