Kategorie produktów

INHALOL

4.6 Bardzo dobry

ilość opinii: 5

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu INHALOL

INHALOL to produkt leczniczy dostępny w postaci płynu do inhalacji. Stanowi on kompozycję olejków eterycznych, które posiadają właściwości lecznicze.

Produkt INHALOL jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Lek INHALOL zaleca się do stosowania w leczeniu przeziębienia. Wskazaniem do stosowania kropli są infekcje górnych dróg oddechowych, przebiegające z uporczywym katarem. 

W składzie zawarte są olejki eteryczne m.in. z sosny, tymianku i mięty a także olejek terpentynowy. Mają one właściwości łagodzące na dolegliwości dróg oddechowych oraz redukują obrzęk błon śluzowych nosa, co sprzyja przywróceniu komfortu oddechowego.

Skład

W składzie kropli INHALOL znajdują się następujące substancje:

substancje czynne

Pini silvestris aetheroleum (olejek sosnowy) 0,1 g/g

Thymi aetheroleum (olejek tymiankowy) 0,1 g/g

Menthae piperitae aetheroleum (olejek miętowy) 0,2 g/g

Terebinthinae aetheroleum a Pino pinastro (olejek terpentynowy) 0,6 g/g

pozostałe składniki -

 

Dawkowanie:

Produkt leczniczy INHALOL należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt INHALOL należy stosować do inhalacji, poprzez wdychanie powstających oparów. 

Do jednorazowej inhalacji zaleca się stosować 5-10 kropli. Ilość ta jest uzależniona od wielkości naczynia z gorącą wodą. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku INHALOL.

Lek INHALOL należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Unikać kontaktu preparatu z błonami śluzowymi oczu, ust bądź nosa. 

Przeciwwskazaniem do stosowania leku jest astma i krztusiec. Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania leku w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią. Produkt przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 7. roku życia.

Nie stosować po upływie terminu ważności. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2018-12-20 10:20

W zeszły tydzień postanowiłam pójść do parku – zdawało mi się, że jest całkiem ciepło! Byłam w błędzie... Już następnego ranka dorwał mnie paskudny katar! Okropne uczucie! Szybko użyłam INHALOL ! Ten produkt wyjątkowo sprawdza się świetnie!

Iza 2017-06-12 17:16

Przy katarze tylko INHALOL bo nie ma nic bardziej skutecznego niż inhalacje. zadne tabsy i syropki.

Dalida 2016-08-10 13:22

Od jakiegoś czasu ciągle boli mnie gardło I nie wiem od czego. Zakupiłam INHALOL ; Mam nadzieję, że ból minie. Jak nie to pozostanie iść do lekarza

Romana 2015-12-05 15:07

W okresie jesiennym często dopadają mnie infekcje. Normalnie wszystko zaczyna się drapania w gardle i utrudnionego odkrztuszania. Nie boję się, bo mam przy sobie INHALOL . Ten specyfik na problemy z oskrzelami jest niezastąpiony.

Kiejstut 2015-05-28 00:09

Jak złapie mnie katar, to zazwyczaj kupuję właśnie INHALOL

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.