Kategorie produktów

Kalium Hypermanganicum

Kalium Hypermanganicum

4.25 Dobry

ilość opinii: 4

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Kalium Hypermanganicum

Kalium Hypermanganicum to produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek. Preparat jest przeznaczony do stosowania miejscowego w formie płynnej (tabletki do rozpuszczania w wodzie).

Wskazaniem do stosowania preparatu Kalium Hypermanganicum są ropne rany i owrzodzenia.  Produkt leczniczy jest stosowany w celu miejscowego odkażania skóry i błon śluzowych.

W składzie produktu Kalium Hypermanganicum znajduje się nadmanganian potasu w tabletkach. Nadmanganian potasu ma właściwości bakteriobójcze i przeciwgrzybicze.

Stosuje się go w dezynfekacji ze względu na jego działanie ściągające i odkażające. 

Skład

W składzie preparatu Kalium Hypermanganicum znajdują się następujące substancje: 

substancja czynna nadmanganian potasu. Jedna tabletka zawiera 100 mg nadmanganianu potasu. 
pozostałe składniki nie zawiera substancji pomocniczych

 

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Kalium Hypermanganicum należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt leczniczy Kalium Hypermanganicum należy stosować zewnętrznie, w postaci roztworu na skórę lub do płukania jamy ustnej (tabletkę rozpuścić).

Zalecane dawkowanie produktu w ciągu doby to:

Rodzaj roztworu Wskazanie Sposób przygotowania Kolor otrzymanego roztworu
roztwór 0,05% do przemywania skóry, owrzodzeń i ropiejących ran 1 tabletkę rozpuścić w 200 ml wody (przegotowanej) purpurowy
roztwór 0,025% do płukania błon śluzowych jamy ustnej i gardła* 1 tabletkę rozpuścić w 400 ml wody (przegotowanej) różowy

*roztworu nie należy połykać. 

Nie stosować inaczej niż to opisane w tabeli. 

 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu leczniczego Kalium Hypermanganicum.

Lek Kalium Hypermanganicum należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Leku nie należy stosować do przemywania oczu oraz doustnie. Produkt leczniczy jest przeciwwskazany kobietom w ciąży i kobietom karmiącym piersią.

Nie stosować po upływie terminu wazności. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Kasia 2017-03-11 15:10

Pamiętam, jak byłam mała i nie raz złapałam wilka, jak to się potocznie mówiło. I wtedy zawsze Kalium Hypermanganicum. Mama robiła płukanki w misce, a ja siadałam pupą. Problem się zrobił, jak dupcia urosła :D

Opinia użytkownika 2016-10-13 16:43

Dobrze, że Gugle jest mądrzejsze ode mnie i poprawiło nazwę Kalium Hypermanganicum, bo Kalium Hypermanganicum raczej na pewno bym sam z recepty nie przepisał, ale widzę, że tutaj kiepściutko z informacjami jak wszędzie

Opinia użytkownika 2016-08-24 14:45

Kiedyś Kalium Hypermanganicum stosowała moja mama, a teraz stosuję ja.

Kuanguar 2015-02-10 18:57

Dobry i tani środek do przemywania wszelkich owrzodzeń i innych zmian skórnych. Nie jest nawet zbytnio drażniący i z tego też powodu mogę go polecić. Ponoć pomaga też na problemy z żołądkiem ale nie miałem jeszcze okazji stosować.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.