Kategorie produktów

Lamisilatt 1

Lamisilatt 1

5.0 Bardzo dobry

ilość opinii: 4

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Lamisilatt 1

Lamisilatt 1 to produkt leczniczy w postaci roztworu na skórę, który działa przeciwgrzybiczo w leczeniu jednorazowym grzybicy stóp.

Preparat wykazuje działanie przeciwgrzybicze i walczy z grzybami, które wywołują grzybicę stóp (stopa atlety). Pozastosowaniu roztworu na skórę, wytwarzana jest bezbarwna błona, która uwalnia stopniowo zawartą w preparacie substancję czynną.

Stopa atlety, to rodzaj grzybicy, która obejmuje tylko stopy. Najczęściej umiejscowiona jest między palcami, ale może rozprzestrzenić się na boki stóp i podeszwy. 

Jeśli masz wątpliwość, czy doskwiera ci stopa atlety, skonsultuj z lekarzem możliwość stosowania roztworu Lamisilatt 1.

Należy zaznaczyć, że płyn Lamisilatt 1 nie jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia.

Skład

W składzie płynu Lamisilatt 1 znajdują się następujące substancje: 

substancja czynna terbinafina (w postaci chlorowodorku)
pozostałe składniki akrylanów i oktyloakryloamidu kopolimer, hydroksypropyloceluloza, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, etanol 96%

W 1 gramie roztworu na skórę znajduje się 10 mg terbinafiny (w postaci chlorowodorku). 

Dawkowanie:

Produkt Lamisilatt 1 należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt Lamisilatt 1 należy stosować na skórę.

Zalecane stosowanie produktu leczniczego dla osób dorosłych:

Roztwór należy zaaplikować po wcześniejszym dokładnym umyciu i wysuszeniu stóp oraz dłoni. Aplikacja jest jednorazowym zabiegiem. 

Zdejmij z tuby nakrętkę. Użyj 1/2 zawartości tubki na każdą stopę. Cała skóra powinna być pokryta roztworem. Dokładnie zaaplikuj produkt na jedną stopę, zanim przejdziesz do aplikacji na drugą. 

Preparat należy rozprowadzić palcami na skórze stóp - wokół palców, między palcami, na boki stóp oraz na podeszwach.

Roztworu nie należy wmasowywać ani wcierać.

Lek należy zaaplikować na obie stopy, nawet w przypadku gdy druga stopa wygląda na zdrową.

Pozostawić roztwór do całkowitego wyschnięcia, na czas około 1-2 minut. Przez ten czas nie należy zakładać skarpet ani butów.

Po zastosowaniu należy dokładnie umyć ręce za pomocą wody z mydłem. Stóp należy nie myć i nie ochlapywać przez dobę od aplikacji wyrobu. 

Uwaga! Płyn przeznaczony jest do stosowania JEDNORAZOWEGO. Płynu nie należy aplikować na skórę ponownie!

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników produktu leczniczego Lamisilatt 1.

Nie stosować  dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia. Produkt zawiera etanol. Stosowanie leku u kobiet w ciąży może odbyć się tylko w razie konieczności, po konsultacji z lekarzem. Nie zaleca się stosowania roztworu u kobiet karmiących piersią.

Produkt leczniczy Lamisilatt 1 należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na opakowaniu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Klaudia 2018-12-08 11:42

Nie jesteśmy świadomi, że nieleczona grzybica jest trudna w późniejszych stadiach. Nie mamy wpływu na to, że jesteśmy narażeni bezustannie... Warto mieć pod ręką Lamisilatt 1 . Preparat jest szybki i skutecznie zwalcza grzyby.

Laura 2017-07-21 00:25

Problemy z grzybicą to uporczywa przypadłość. Niezależnie dlaczego nas dopadła czy to od uczulenia czy z niewiedzy, czy z zupełnie innego powodu... Lamisilatt 1 pomoże! To bardzo fajny produkt!

Łukasz 2017-04-25 14:07

Lamisilatt 1 sprawdził się u mnie wzorowo! Naprawdę działa po jednej aplikacji!

Pelagiusz 2015-07-17 17:58

Dużo czasu spędzam na basenie bo dorabiam sobie dorywczo jako ratownik. Niestety dopadła mnie jakaś grzybica ale na basenie wszystko jest możliwe. Grzyby upatrują sobie wilgotne i ciepłe obszary. Wziąłem w aptece Lamisilatt 1 . Produkt ma właściwości grzybobójcze. Mam nadzieję, że da radę. Na razie z dala od basenów.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.