Kategorie produktów

Maść tranowa

Maść tranowa

4.33 Dobry

ilość opinii: 9

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Maść tranowa

Maść tranowa to produkt leczniczy przeznaczony do stosowania zewnętrznego i miejscowego na skórę. Wskazaniem do stosowania niniejszego produktu leczniczego są urazy skóry, takie jak rany, odmrożenia lub odleżyny. 

W składzie leku Maść tranowa znajduje się olej wątłuszczowy - tran. 

Tran, czyli olej z wątroby konkretnych gatunków ryb morskich, wykazuje szerokie zastosowanie dla całego organizmu. Stosowany zewnętrznie ułatwia gojenie się ran, powstających zwłaszcza podczas odleżyn oraz odmrożeniach.

Zawarta w tranie witamina A jest przeciwutleniaczem i antyoksydantem. Zapobiega suchości skóry oraz chroni ją przed nadmiernym rogowaceniem. 

Skład

Składniki leku Maść tranowa:

substancja czynna olej wątłuszowy (tran). 100 g maści zawiera 40,0 g oleju wątłuszowego.
pozostałe składniki wazelina biała (43,0 g), parafina stała (7,0 g), lanolina (10,0 g).

 

Dawkowanie:

Produkt Maść tranowa należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek Maść tranowa należy stosować zewnętrznie i miejscowo. Nakładać na gazie. 

Zalecana dawka leku do zastosowania to:

- dorośli i dzieci w wieku powyżej 12. lat: miejsca zmnienione chorobowo smarować 1-2 razy dziennie. 

- dzieci w wieku poniżej 12. lat: stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu Maść tranowa.

Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Chronić przed bezpośrednim oddziaływaniem promieni słonecznych i wilgoci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu.

Lek zawiera lanolinę, która może powodować miejscowe reakcje alergiczne. Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem przed użyciem leku. Nie stosować po upływie terminu ważności. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Paulina 2019-02-15 20:37

moim zdaniem ok, nie mam zastrzeżeń

Fanka Tranu 2018-07-24 14:03

Kiedyś stosowałam tylko tran w tabletkach. Nie wiedziałam, że istnieje także tran w maści. Ciekawy pomysł ta Maść Tranowa!

Henryka 2017-10-29 10:26

Odmrozenia mogą być poważnym problemem, skutkującym wieloma konsekwencjami. Na szczęście jeszcze nigdy mnie to nie spotkało, ale w mojej rodzinie było kilka osób, które się z tym zmagały. Nic miłego... Maść tranowa to produkt, który w sytuacji problemu pomaga zmniejszyć problem i bolesność. W ekstremalnych przypadkach jednak nie można liczyć na cuda. Cieszę się, że u mojego bratanka dał sobie radę. A nikomu nie życzę, by się zmagać z problemem.

Irka 2017-05-27 21:49

Byłam sceptycznie nastawiona do maści tranowej, ale moje wahania okazały się bezpodstawne.

Maria 2017-05-10 12:44

Nakładanie na gazę jest trochę kłopotliwe, ale działanie maści tranowej jest tego warte.

Opinia użytkownika 2017-03-25 18:33

Super na pękającą skórę pięt :).

Katarzyna 2016-11-25 22:01

Wielkimi krokami zbliża się zima ! Niestety, wiążą się z tym dokuczliwe odmrożenia :( Chcę więc zainwestować jakieś dobre apteczne specyfiki , a w tym Maść tranowa !

Agnieszka 2016-03-23 11:04

Bardzo skuteczny i śmiesznie tani:)

Opinia użytkownika 2015-09-14 23:30

Szybko łagodzi otarcia i zdarcia skóry. Chyba też przyśpiesza gojenie, ale to ciężko stwierdzić. Wydaje mi się, że rana mi się szybciej zagoiła niż normalnie, ale nie zdzieram sobie tak często kolan żeby być ekspertem w tej sprawie.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.