Kategorie produktów

Mucotussin

Mucotussin

4.8 Bardzo dobry

ilość opinii: 5

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Mucotussin

Mucotussin to lek w postaci syropu o działaniu przeciwkaszlowym.

Ze względu na zastosowanie w formulacji leku substancji czynnej, jaką jest bromowodorek dekstrometorfanu, syrop stosuje się w celu złagodzenia drażniącego i suchego kaszlu. 

Efekty działania syropu są odczuwalne już 15 minut od jego przyjęcia. Ulga w męczącym, suchym kaszlu utrzymuje się do 6 godzin.

Preparat może być stosowany przez osoby dorosłe i dzieci powyżej 12. roku życia. 

Mucotussin nie zawiera cukru w swojej recepturze i z tego względu może być stosowany przez osoby cierpiące na cukrzycę.

Skład

W składzie syropu Mucotussin znajdują się następujące substancje: 

substancja czynna dekstrometorfanu bromowodorek
pozostałe składniki Maltitol ciekły (E 965) Sacharyna sodowa (dwuwodna) (E 954) Glikol propylenowy Aromat waniliowy 33P080 Aromat brzoskwiniowy 653460 Metylu parahydroksybenzoesan (E 218) Woda oczyszczona

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Mucotussin należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt Mucotussin należy spożywać doustnie.

Zalecane dawkowanie leku dla osób dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia to 15 ml syropu, 3 razy na dobę w odstępach co 6-8 godzin. Maksymalna dawka dobowa to 45 ml syropu (3 dawki).

Uwaga! Nie stosować dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku Mucotussin.

Przeciwwskazane jest stosowanie syropu w przypadku występienia przewlekłego kaszlu lub ostrych objawów związanych z chorobami układu oddechowego. Syrop nie może być stosowany przez osoby, które stosują leki przeciwdepresyjne (IMAO), lub które stosowały je w przeciągu ostatnich 2 tygodni.

Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. W okresie ciąży i karmienia piersią, należy skonsultować z lekarzem możliwość stosowania tego produktu. Lek może wywoływać senność i zawroty głowy, w przypadku ich wystąpienia nie należy prowadzić pojadów ani obsługiwać maszyn.

Syrop nie zawiera sacharozy i może być stosowany przez diabetyków. Produkt Mucotussin należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2018-09-03 18:10

Już spory czas męczył mnie mocny kaszel. Podjechałam do apteki i kupiłam Mucotussin . Ten specyfik rozprawił się z kaszlem. Uważam, że jest niezastąpiony.

Elo 2017-12-13 14:13

Syrop wykazuje również działanie przeciwprzeziębieniowe.

alex 2016-02-19 13:14

Produkt godny polecenia ;)duże wydajne opakowanie .

Magda 2015-06-27 11:09

W czasie przeziębienia często męczą mnie też napady kaszlu. Próbowałam różnych sposobów by go zlikwidować... Koleżanka poleciła mi produkt Mucotussin . Zaraz pędziłam do apteki, by kupić. Mam nadzieję, że pomoże :)

Milena 2015-02-20 13:53

Lek Mucotussin jest u mnie w domu od zawsze. Dlaczego? Bo działa najlepiej! Kilka razy kupiłam na kaszel coś innego, ale nic nie działa tak dobrze.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.