Kategorie produktów

Neo-Pancreatinum Forte

Neo-Pancreatinum Forte

4.36 Dobry

ilość opinii: 14

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Neo-Pancreatinum Forte

Neo-Pancreatinum Forte to lek w postaci kapsułek dojelitowych wykorzystywany w trakcie terapii zastępczej enzymami trzustkowymi.

Substancją czynną leku jest pankreatyna. Kapsułki dojelitowe stosuje się go w sytuacji, w której u pacjenta stwierdzono niedobory enzymów trzustki.

Wśród problemów ze zdrowiem, które pomaga rozwiązywać wymienia się więc: przewlekłe zapalenie trzustki, mukowiscydozę, a także niedrożność przewodów żółciowych oraz trzustkowych wywołaną przez nowotwór.

Neo-Pancreatinium Forte jest też wskazany dla osób, które przeszły operację resekcji (usunięcia) trzustki lub żołądka. 

Skład

W składzie preparatu NEO-PANCREATINUM forte znajdują się następujące substancje: 

substancje czynne pankreatyna
pozostałe składniki o peletka: kopolimer kwasu metakrylowego i etylu akrylanu (1:1), trietylu cytrynian, talk, symetykon; o otoczka kapsułki część zewnętrzna: żelatyna, woda oczyszczona, tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek czerwony (E 172), żelaza tlenek czarny (E 172); o otoczka kapsułki część wewnętrzna: żelatyna, woda oczyszczona, tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek czerwony (E 172), lak aluminiowy żółcieni chinolinowej (E 104)

Pankreatyna w każdej kapsułce wykazuje następującą aktywność enzymatyczną: 3 lipazy 10 000 j.Ph.Eur., amylazy 8 000 j.Ph.Eur., proteaz 500 j.Ph.Eur.

j.Ph.Eur. to jednostka aktywności enzymatycznej wg Farmakopei Europejskiej.

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Neo-Pancreatinum Forte należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Neo-Pancreatinum Forte należy przyjmować doustnie, podczas posiłku, popijając wodą.

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego dla osób dorosłych to 2-4 kapsułki na dobę. 

Uwaga! Dawkowanie dla dzieci powinno byc ustalone przez lekarza.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników produktu Neo-Pancreatinum Forte.

Nie stosować w ostrym zapaleniu trzustki oraz w pogorszeniu przewlekłego zapalenia. W okresie ciąży i karmienia piersią o możliowści stososwania leku powinien zadecydować lekarz.

Produkt Neo-Pancreatinum Forte należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Adrianna 2016-11-09 09:14

Porządny lek. Działa jak trzeba, pomógł mojej babci podczas leczenia. Polecamy!

Malwina 2016-03-01 13:11

Z chorobą wrodzoną, taką jak zwłóknienie torbielowate trzeba naprawdę uważać i odpowiednio o siebie dbać. Neo-Pancreatinum Forte u mojego męża sprawdza się dobrze! Specyfik działa skutecznie i szybko! Rekomenduję! Oceniam w tej skali na pięć!

Opinia użytkownika 2015-05-20 00:30

Mukowiscydoza to choroba dziedziczona i związana jest z genami, jakie przekazują rodzice. Mukowiscydoza objawia się nadmiernym wydzielaniem śluzu który może zatykać oskrzela i utrudniać oddychanie. Do radzenia sobie z mukowiscydozą stosuje się Neo-Pancreatinum Forte . Składniki środka wspierają prawidłową pracę gruczołów śluzowych.

Nina 2015-03-30 12:35

Nasza Natalka stosuje Neo-Pancreatinum Forte. Myślę, że sprawdza się u niej bardzo dobrze, w porównaniu z innymi lekami jakie brała.

Cukier 2015-03-18 11:54

Daje istotne wspomaganie dla zmęczonej trzustki.

Mari Am 2015-03-16 20:23

To jeden z niewielu leków który potrafi skutecznie pomóc chorej trzustce i jest do tego dostępny bez recepty. Ludzie zwykle bagatelizują problemy z trzustką, a niesłusznie!

Hanus 2015-03-15 18:16

Miałem problemy z brakiem soku trzustkowego w dwunastnicy. NEO-PANCREATINUM forte pomógł mi i dzięki temu już moje ciało prawidłowo funkcjonuje. Polecam dla każdego!

Kacper 2015-03-05 12:48

Mam pełne zaufanie do neopancretinum i na pewno jest to dobry lek na choroby trzustki żeby ją wspomóc.

Kostek 2015-03-02 12:23

Kupuję ten lek na przewlekłe zapalenie trzustki, czuję się dużo lepiej po tych tabletkach.

Natis 2015-02-23 17:48

Miałem poważne problemy dotyczące enzymów trzustki, jednak ten lek mi nie pomógł i nie mogłem efektowanie oraz szybko zmienić swojego stylu życia. Nie polecam!

Zazu 2015-02-16 21:18

Wszyscy dbają o wątrobę bo to teraz modne, tv bombarduje reklamami, a tymczasem prawidłowego trawienia nie będzie jak praca trzustki będzie zaburzona. Ja wolę zapobiegać niż leczyć a robię to skutecznie właśnie z tymi tabletkami.

Tander 2015-01-07 19:30

Działa i jestem bardzo z tego suplementu zadowolony na trzustkę działa doskonale i można w prosty sposób efektownie zmienić swoje spostrzeganie. Polecam bardzo!

Kasia W. 2014-12-26 13:18

Osobiście jakoś wiekszej różnicy nie odczułam kiedy stwierdzono u mnie jakąś niedyspozycje w wydzielaniu enzymów z trzustki. Stosowałam 2 tygodnie i nie widziałam większego efektu.

Mariusz Czkawka 2014-12-21 18:26

Ostatnio zdiagnozowano, że moja trzustka bardzo słabo działa. Lekarz przepisał mi NEO-PANCREATINUM forte i od pewnego czasu czuje bardzo duża różnice, w szczególności to, że moja wada się ustabilizowała. Jednak cena troszkę jest dla mnie problemem.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.