Kategorie produktów

Olfen Żel 1%

Olfen Żel 1%

4.25 Dobry

ilość opinii: 4

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Olfen Żel 1%

Olfen żel 1% to niesteroidowy preparat leczniczy w postaci  żelu do  stosowania miejscowego na skórę, o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwobrzękowym.

Olfen żel 1% wskazany jest do stosowania przy obrzękach, pourazowych bólach i stanach zapalnych stawów, mięśni, ścięgien powstałych w wyniku stłuczeń, skręceń, zwichnięć, a także przy bólu pleców. Moż być stosowany także przy chorobie zwyrodnieniowej stawów,  stanach zapalnych między innymi  przy zapaleniu ścięgien, czy torebki stawowej.

Preparat łagodzi ból, zmniejsza obrzęk i odczyny zapalne ma także właściwości chłodzące.

Skład

Składniki produktu leczniczego Olfen Żel 1% są następujące:

substancją czynną leku jest diklofenak sodowy - 10 mg / 1 g żelu,
substancje pomocnicze: adypinian izopropylu, kwas mlekowy, alkohol izopropylowy, sodu pirosiarczan, hydroksypropyloceluloza, woda oczyszczona.

Dawkowanie:

Lek Olfen Żel 1% należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: Olfen Żel 1% należy stosować miejscowo na skórę, nanosząc jego niewielką ilość na bolące miejsca, 3 do 4 razy na dobę.  Nie przekraczać dawki dobowej 15 g.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Olfen Żel 1%, kwas acetylosalicylowy i inne NLPZ.

Preparat wyłącznie do stosowania zewnętrznego. Nie stosować na otwarte rany, unikać kontaktu z oczami i błonami śluzowymi. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią. Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 14 lat.

Produkt leczniczy Olfen Żel 1% należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25o C. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności wskazany na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Salome 2020-02-06 16:58

wybór leków na ból i gorączkę traktuję naprawdę racjonalnie. Tu nie ma kompromisów. ponieważ nie tak trudno sobie zaszkodzić.

Miromir 2019-12-15 15:37

Naprawdę nie mam się do czego przyczepić. właściwy i celny wybór.

Karol 2017-10-13 09:55

Bardzo lubię w żelu Olfen to, że przyjemnie chłodzi bolące mięśnie. Nie zastąpi on silnie działającej tabletki, ale zazwyczaj dobieram takie zestawienie, żeby składniki nie wchodziły ze sobą w interakcje.

Agata 2016-04-18 10:13

Fajny produkt.Pomaga przy bólach mięśni i działa chłodząco.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.