Kategorie produktów

Otrivin Ipra Max

Otrivin Ipra Max

4.0 Dobry

ilość opinii: 3

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Otrivin Ipra Max

Otrivin Ipra Max to produkt leczniczy złożony w postaci aerozolu do nosa, do stosowania podczas przekrwienia błony śluzowej nosa i kataru.

Przekrwieniu błony śluzowej nosa może towarzyszyć wodnista wydzielina, na którą również działa lek Otrivin Ipra Max.

Otrivin Ipra Max może być stosowania w czasie przeziębienia, któremu towarzyszy katar. Otrivin Ipra Max udrażnia zatkany nos, a tym samym - ułatwia oddychanie. 

Lek zawiera dwie substancje czynne: ksylometazoliny chlorowodorek i ipratropiowy bromek. Substancje te zmniejszają katar i przekrwienie błony śluzowej.


Otrivin Ipra Max jest produktem leczniczym znanym wcześniej pod nazwą Otrivin Duo.

Skład

W składzie aerozolu do nosa Otrivin Ipra Max znajdują się następujące substancje: 

substancje czynne sylometazoliny chlorowodorek i ipratropiowy bromek
pozostałe składniki disodu edetynian, glicerol 85%, woda oczyszczona, sodu wodorotlenek i kwas solny stężony

W 1 ml leku znajduje się 0,5 mg ksylometazoliny chlorowodorku i 0,6 mg ipratropiowego bromku.

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Otrivin Ipra Max należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Otrivin Ipra Max należy stosować do nosa.

Zaleca się aplikować jedną dawkę do każdego otworu nosowego maksymalnie 3 razy na dobę, co 6 godzin.

Uwaga! Nie stososwać dłużej niż 7 dni bez konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku Otrivin Ipra Max

Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia. Produkt Otrivin Ipra Max należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na opakowaniu produktu. 

Produkt Otrivin Ipra Max może powodować zaburzenia widzenia. Nie zaleca się stsosować tego leku w okresie ciąży i karmienia piersią. Przeciwwskazaniem do stosowania leku jest: odbyta operacaja mózgu przeprowadzona przez jamę ustną lub nos; przebyta operacja usuwania gruczołu przysadkowego przez nos; jaskra; bardzo sucha błona ślzowa nosa.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Henryk 2017-10-21 00:00

Jak złapie mnie katar, to często łapię właśnie Otrivin Ipra Max

Olaf 2016-08-20 11:45

Z Otrivin Ipra Max trzeba uważać, bo to bardzo mocny lek. Daję 4 gwiazdki, bo wolę produkty, które nie mają takich mocnych skutków ubocznych jak zaburzenia wzroku i mroczki przed oczami. Jednak trzeba przyznać, że działa.

Lidia 2016-03-07 13:11

Polecam! Produkt naprawdę o dobrej jakości. Działa jak należy.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.