Kategorie produktów

Otrivin Duo

Otrivin Duo

4.33 Dobry

ilość opinii: 9

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Otrivin Duo

Otrivin Duo to lek złożony w postaci aerozolu do nosa o działaniu zmniejszającym przekrwienie błony śluzowej nosa.

Substancją czynną leku jest chlorowodorku ksylometazoliny oraz bromku ipratropium, które stosowane miejscowo powodują zwężenie naczyń krwionośnych i łagodzą odczyn zapalny poprzez zmniejszenie obrzęku, wysięku oraz przekrwienia błony śluzowej nosa.

Aerozol wskazany jest do stosowania w celu objawowego leczenia wodnistej wydzieliny nosowej oraz przekrwienia śluzówek nosa w przebiegu przeziębienia.

Należy jednak zaznaczyć, że aerozol Otrivin Duo jest przeznaczony wyłącznie dla osób dorosłych.


Produkt leczniczy Otrivin Duo jest obecnie dostępny pod nową nazwą: Otrivin Ipra Max.

Skład

W składzie 1 ml aerozolu Otrivin Duo znajdują się następujące substancje: 

- substancje czynne: 0,5 mg ksylometazoliny chlorowodorku i 0,6 mg ipratropiowego bromku,

- substancje pomocnicze: disodu edetynian, glicerol 85, woda oczyszczona, sodu wodorotlenek, kwas solny stężony.

Dawkowanie:

Produkt Otrivin Duo należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Otrivin Duo należy stosować donosowo.

Zalecane stosowanie produktu dla osób dorosłych to 1 dawka do każdego otworu nosowego co 6 godzin. Maksymalnie 3 razy na dobę.

Uwaga! Nie stosowac dłużej niż 7 dni bez konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu leczniczego Otrivin Duo. Nie należy rozpylać leku w pobliżu oczu.

Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia. Osoby z chorobami układu krążenia (np. nadciśnieniem tętniczym, dławicą piersiową), z rozrostem gruczołu krokowego, z jaskrą, z zaburzeniami metabolicznymi (np. chorzy na cukrzycę, z nadczynnością tarczycy), z guzem chromochłonnym nadnerczy, z częstymi krwawieniami z nosa, z niedrożnością jelit, ze zwężonym pasażem przez moczowód oraz z mukowiscydozą powinny zachować szczególną ostrożność i skonsultować z lekarzem możliwość stosowania aerozolu.

W okresie ciąży i karmienia piersią, możliwość stosowania aerozolu należy skonsultować z lekarzem. Produkt leczniczy Otrivin Duo należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności podany na etykiecie. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Oliffka 2016-01-15 14:43

Na wszelkie dolegliwości z nosem, katarem, nieprzyjemną zatokowa wydzieliną - Otrivin Duo radzi sobie naprawdę dobrze!

Opinia użytkownika 2015-04-17 10:59

Otrivin Duo wpływa idealnie

Endoir 2015-04-05 13:28

Podwójna moc! Dozownik jest świetny bo już nie muszę tak wciągać jeszcze tego kataru aby krople doszły. Polecam dla każdego, bo działa znakomicie!

Klaudia.K 2015-04-04 01:55

Przy problemach z zatkanym nosem i obrzękniętą błoną śluzową otrivin dobrze się u mnie sprawdza - nigdy tabletki mi nie pomagały w tym wypadku - tylko krople.

Otrivin 2015-04-01 11:35

Znakomite krople, jedne z najlepszych z którymi warto jest współpracować. Polecam bo działają! W kilka minut odblokowują nos i jest super!

Klara 2015-02-27 12:21

Osobiście bardzo lubię ten preparat, lepiej się po nim czuję bo zdecydowanie łatwiej mi się po nim oddycha.

Trixi43 2015-01-10 13:18

Nie działa niestety bardzo dobrze. Moim zdaniem niby pomagają i czuć nos udrożniony w 60% co mnie bardzo irytuje, ale dozownik jest taki mocny i strasznie podrażnia nos.

Wiktor Janas 2014-12-20 23:22

Fajne kropeki. Zawsze je używam, gdy mam bardzo duży problem z noskiem :D

Mateusz 2014-12-15 13:32

Dobre krople, lecz drogię. Bardzo dobrze nawilżają nos i powodują, że pyłki czy kurze nie będą sprawiały nam problemu.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.