Kategorie produktów

Pelethrocin

Pelethrocin

4.38 Dobry

ilość opinii: 8

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Pelethrocin

Pelethrocin jest produktem leczniczym dostępnym w postaci tabletek powlekanych. Wskazaniem do stosowania niniejszego produktu leczniczego są dolegliwości żylne przebiegające np. z niewydolnością żylną kończyn dolnych. 

Objawami niewydolności żylnej są m.in. opuchnięte nogi, żylaki, uczucie ciężkich nóg oraz obrzęki. Lek może być stosowany wspomagająco przy żylakach odbytu (hemoroidach). 

W składzie preparatu Pelethrocin znajduje się zmikronizowana diosmina. Substancja ta jest flawonoidem, który wykazuje działanie ochronne na naczynia krwionośne. Diosmina oddziałuje na mikrokrążenie, a jej działanie polega na zmniejszaniu przepuszczalności naczyń włosowatych i zwiększając ich wytrzymałość.

Dodatkowo diosmina usprawnia przepływ krwi w żyłach, zmniejszając ryzyko wystąpienia agregacji płytek. 

 

Skład

Składniki produktu leczniczego Pelethrocin:

substancja czynna zmikronizowana diosmina (500 mg/tabletkę).
pozostałe składniki

Skład rdzenia tabletki: karboksymetyloskrobia sodowa, celuloza mikrokrystaliczna, żelatyna, magnezu stearynian, talk.

Otoczka: wosk pszczeli, glicerol, hypromeloza 2190, macrogol 6000, sodu laurylosiarczan, żelaza tlenek żółty (E 172), żelaza tlenek czerwony (E 172), tytanu dwutlenek (E 171), magnezu stearynian.

 

Dawkowanie:

Lek Pelethrocin należy zawsze stosować dokładnie tak jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Tabletki Pelethrocin należy stosować doustnie. Nie należy przełamywać ani rozgryzać tabletki. Tabletki należy stosować podczas posiłków. 

Zalecana dawka dobowa leku Pelethrocin: 1 tabletka 2 razy dziennie (rano i wieczorem). 

Jeśli objawy się nasilają, należy zwiększyć przyjmowaną dawkę do 2 tabletek 3 razy na dobę. Taką dawkę przyjmować przez 4 dni. Następnie dawkę zmniejszyć do 2 tabletek 2 razy na dobę przez 3-4 dni. 

Nie stosować leku inaczej niż to zostało opisane. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu Pelethrocin. W okresie ciąży i karmienia piersią lek może być stosowany wyłącznie za zaleceniem lekarza. Produkt nie jest wskazany dla dzieci. 

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Nie stosować leku Pelethrocin po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Liza 2020-01-28 21:10

Zastanawiam się czy ten preparat rozwiąże zmęczenie i obrzęki

Opinia użytkownika 2018-04-23 21:45

Dużo czasu spędzam przy komputerze dlatego jestemw grupie ryzyka niewydolności żylnej. Aby się wspomagać stosuję Pelethrocin z zawartością diosminy w składzie. Produkt jest dla mnie wsparciem, gdy nogi są ciężkie i bolą. Mogę w końcu wyglądac seksownie w sukienkach.

Apolonia 2018-03-15 10:09

Pracuję w pozycji siedzącej i dodatkowo moja aktywność jest znikoma. Dlatego walczę z opuchniętymi nogami i tzw. pajączkami. Prezentuje się to ładnie i doszłam do wniosku, że muszę coś z tym zrobić. Poszłam do apteki i wzięłam Pelethrocin . Mam nadzieję, że ten specyfik przyniesie mi ulgę.

Aaron 2018-01-05 16:20

Na problemy z hemoroidami raczej powienieneś być zadowolony z Pelethrocin :)

Dawid 2017-04-19 20:29

Pracuję jako kierowca. Spędzam mnóstwo godzin w trasie. Nic więc dziwnego, że bardzo bolą mnie nogi. Są obrzmiałe i opuchnięte. Pelethrocin zakupiłem jakiśczas temu. Od kolegi po fachu słyszałem, że warto spróbować ten preparat. Stosuję dopiero drugi dzień. Mam nadzieję, że niedługo będą efekty.

Zaneta 2016-12-21 12:14

Chyba każdy zetknął się z osobą, która pracuje w biurze i narzeka na dolegliwości żylne, np. obrzęki w okolicy łydek i kostek, uczucie ciężkości nóg i ich zmęczenie. Mi te objawy towarzyszyły przez naprawdę długi czas. Aż natrafiłam na Pelethrocin. Nie zauważyłam u siebie jakichkolwiek efektów ubocznych. Włączyłam też więcej ruchu do codziennego grafiku i czuję się teraz o wiele lepiej ;)

Tomasz 2016-04-07 15:02

Po prostu działa. Kiedyś był na receptę, bo to lek a nie suplement.

Daniela 2016-03-17 16:39

W zawodach ze znikomą aktywnością fizyczną łatwo o to, by nabawić się niewydolności żylnej. Zwłaszcza, jeśli praca opiera się na siedzeniu. Na przykład kierowcy czy pracownicy biurowi. Dla takich osób powstał Pelethrocin . Składniki specyfiku wpływają na przywrócenie prawidłowego krążenia żylnego. Poprzez to zmniejszają zagrożenie wystąpienia nieestetycznych żylaków na łydkach.

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.