Kategorie produktów

Reumogel

Reumogel

4.5 Bardzo dobry

ilość opinii: 4

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Reumogel

Reumogel to produkt leczniczy dostępny w postaci żelu do stosowania w celu łagodzenia bólu wywołanego przez stan zapalny.

Preparat Reumogel wskazany jest do stosowania pomocniczego podczas chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa oraz chorób reumatycznych. Lek działa przeciwbólowo na wymienione dolegliwości.

W składzie żelu znajduje się wyciąg borowinowy oraz kwas hialuronowy i cenne sole mineralne. Ekstrakt z borowiny wykazuje działanie przeciwzapalne.

NIniejszy produkt przyczynia się do wyzwalania tzw. ciał histaminopodobnych, dzięki czemu mikrokrążenie w tkankach ulega poprawie. Przyczynia się to bezpośrednio do przyspieszenia procesów odnowy. Produkt zmniejsza odczuwanie dolegliwości bólowych przez podniesienie progu odczuwania bólu.

Skład

W składzie żelu Reumogel znajdują się następujące substancje:

substancja czynna wodny wyciąg borowinowy
substancje pomocnicze metyloceluloza, etanol 96%, etylu hydroksybenzoesan, mentol, woda oczyszczona

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Reumogel należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt leczniczy Reumogel należy stosować miejscowo.

Niewielką ilość żelu wsmarować w bolące stawy i mięśnie. Stosować 2-3 razy dziennie.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Reumogel. Produkt zawiera etanol. Nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią, u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia. Nie aplikować żelu na uszkodzoną skórę.

Produkt leczniczy Reumogel należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności podany na etykiecie produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Medard 2020-02-25 16:48

prawdę rzecz biorąc nie mam się do czego przyczepić. właściwy zakaup.

Ditta 2018-06-02 14:07

Od jakiegoś czasu strasznie bolą mnie płuca. Myślę, że coś mnie wkrótce złapie. Robi się zimno i szaro a dla organizmu to okres sprzyjający chorobom. Poszłam do apteki i wzięłam Reumogel . Mam nadzieję, że ten specyfik pomoże i ukoi ból...

Ireneusz 2017-02-03 15:43

Ból stawów w kolanach to u mnie była norma! Od miesiąca posiadam produkt Reumogel !!! I mówiąc szczerze... radzi sobie wyśmienicie!

Romek 2016-04-09 16:30

Jak na ból stawów, to tylko Reumogel! Ostatnio bardzo bolały mnie kolana i ... łokcie! Nigdy wcześniej nie bolały mnie łokcie, więc bałem się, że to naprawdę coś poważnego. Ale Reumogel pomógł i ból już nie wrócił.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.