Kategorie produktów

Septolete Plus pastylki twarde

Septolete Plus pastylki twarde

4.67 Bardzo dobry

ilość opinii: 6

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Septolete Plus pastylki twarde

Pastylki twarde Septolete Plus to produkt leczniczy wskazany w stanach infekcji dróg oddechowych, przebiegających z dokuczliwym bólem gardła wywołanym zakażeniem jamy ustnej.

Pastylki Septolete Plus zawierają dwie substancje czynne: chlorek cetylopirydyniowy i benzokainę. 

Chlorek cetylopirydyniowy to substancja, która ma właściwości bakteriobójcze i przeciwgrzybicze. Jej działanie polega na niszczeniu błon komórkowych bakterii, odpowiedzialnych za zakażenie gardła.

Benzokaina to składnik o działaniu miejscowo znieczulającym, dzięki czemu wspomaga redukcję uciążliwego bólu, w tym trudności z przełykaniem. 

 

Skład

Składniki produktu leczniczego Septolete Plus pastylki twarde:

substancja czynna benzokaina 5 mg/1 pastylka, chlorek cetylopirydyniowy 1 mg/1 pastylka
substancje pomocnicze olejek miętowy, lewomentol, maltitol ciekły, mannitol, glicerol, olej rycynowy uwodorniony, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, powidon, maltitol, Capol 600 Pharma, tytanu dwutlenek (E 171), błękit patentowy V (E 131).

 

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Septolete Plus pastylki twarde należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Produkt Septolete Plus pastylki twarde przeznaczony do stosowania doustnego.

Zalecane dawkowanie leku w ciągu dnia to:

Wiek Dawka pojedyncza Odstęp czasowy Dawka dobowa
Dorośli 1 pastylka co 2-3 godziny 8 pastylek
Dzieci powyżej 12. r. ż. j.w. j.w. j.w.

Nie przekraczać zalecanej dziennej dawki leku.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników leku Septolete Plus pastylki twarde.

Produkt Septolete Plus pastylki twarde należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Chronić od światła wilgoci. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią powinny skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności podany na etykiecie. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Natan 2017-10-13 21:34

Septolete Plus jest skutecznym lekiem i działa porządnie zwalczając nawet uporczywy ból gardła :)

Opinia użytkownika 2017-10-08 22:15

Ehh...znów jesienna pogoda no i kolejny raz jestem zakatarzony :/ Szybko potrzebna mi jest sprawdzona innowacja. Może niniejszy Septolete Plus ? Jak na ten temat myślicie?

Opinia użytkownika 2017-10-02 13:11

Niech to przesilenie już się skończy! Druga choroba w ciągu miesiąca... Pani w aptece poleciła Septolete Plus . Mam nadzieję, że pomoże, ktoś stosował?

Opinia użytkownika 2016-03-31 15:45

polecam za cenę i jakość

Artur 2015-09-17 14:50

Polecam szczególnie na mocniejszy ból gardła, bo stosowałem inny suplement dość mocno promowany w telewizji i mimo zużycia całego opakowania nie zauważyłem nawet najmniejszej poprawy. Z kolei Septolete zaczął działa od razu i następnego dnia czułem, ze jest już lepiej. Gdzieś po dniach już mnie gardło nie bolało.

Opinia użytkownika 2015-03-24 09:44

W okresie przeziębienia pierwszy objaw to uczucie palenia w gardle. Wtedy stosuję Septolete Plus pastylki twarde . Ten środek nawilża gardło.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.