Kategorie produktów

Sinupret krople

Sinupret krople

4.43 Dobry

ilość opinii: 7

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Sinupret krople

Sinupret krople to naturalny, roślinny produkt leczniczy dostępny w postaci kropli doustnych. Niniejszy produkt leczniczy przeznaczony jest dla osób borykających się z alergią. Preparat jest wskazany do stosowania w przypadku ostrych i przewlekłych stanów zapalnych zatok, a także przy schorzeniach górnych oraz dolnych dróg oddechowych

Sinupret krople to lek stosowany tradycyjnie. Zawiera naturalny roślinny skład. W jego formulacji znajdują się m.in. korzeń goryczki, kwiat pierwiosnka z kielichem, ziele szczawiu, kwiat bzu czarnego i  ziele werbeny.

Skład produktu Sinupret krople jest skomponowany w taki sposób, by wykazywać działanie sekretolityczne. Poszczególne substancje czynne ​rozrzedzają śluz, co daje efekt zmniejszenia obrzęku błon śluzowych górnych dróg oddechowych.

Jednocześnie składniki stosuje się wspomagająco w przypadku stanówzapalnych zatok.

Skład

Składniki preparatu Sinupret krople są następujące:

substancje czynne korzeń goryczki, kwiat pierwiosnka z kielichem, ziele szczawiu, kwiat bzu czarnego, ziele werbeny
pozostałe składniki woda oczyszczona

100 g kropli zawiera 29 g alkoholowo-wodnego ekstraktu z następujących surowców roślinnych: korzenia goryczki 0,2 g; kwiatu pierwiosnka 0,6 g; ziela szczawiu 0,6 g; kwiatu bzu czarnego 0,6 g; ziela werbeny 0,6 g.

Preparat zawiera 19% obj. alkoholu.

Dawkowanie:

Dawkowanie produktu leczniczego Sinupret krople powinno odbywać się tak, jak zlecił lekarz lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce preparatu. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. ​

Produkt można podawać nierozcieńczony lub rozcieńczony w niewielkiej ilości wody. 

Zalecana dawka do przyjęcia w ciągu dnia:

Wiek Dawka pojedyncza Częstotliwość stosowania Dawka dobowa
dorośli 50 kropli 3 razy dziennie 150 kropli
dzieci powyżej 6. lat 25 kropli j.w. 75 kropli

W razie konieczności dawkę leku można dwukrotnie zwiększyć.

Nie należy przekraczać wskazanej dziennej porcji preparatu. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Sinupret krople.

Należy zachować ostrożność w przypadku stosowania leku w okresie ciąży. Nie zaleca się natomiast stosowania leku podczas karmienia piersią. Produkt leczniczy jest polecany osobom dorosłym. W czasie stosowania niniejszego produktu leczniczego, nie zaleca się stosowania innych produktów o działaniu wykrztuśnym. 

Leku nie należy stosować w przypadku występowania wrzodów żołądka, dwunastnicy lub nadkwasoty żołądka. Ze względu na zawartośc alkoholu, nie należy stosować leku u osób poniżej 6. lat. 

Produkt Sinupret należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Przed użyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Boguwola 2020-01-18 14:02

Jeszcze nie znalazłam tego jedynego środka na moje zatoki. Zamierzam kontynuować poszukiwania.

Larysa 2018-05-18 12:19

Niemożność wykaszlenia flegmy jest prawdziwym zmartwieniem. Męczy, irytuje , dodatkowo może wywołać powikłania. Zapobiegawczo działam szybko i sięgam Sinupret krople

Opinia użytkownika 2017-12-08 14:28

Myślałam , że Sinupret Krople wyleczy kaszel z flegmą ... Nie do końca wyszło, niestety się nacięłam. Wylądowałam u lekarza w przychodni i chcąc nie chcąc łykam antybiotyk.

Opinia użytkownika 2017-09-27 17:46

Choroby gónych dróg oddechowych to po prostu never ending story. Sinupret Krople rozważam jeśli tylko zauważę pierwsze symptomy choroby.

Opinia użytkownika 2017-07-24 14:47

Sinupret Krople - dobra jakość bez tej całej marketingowej ściemy dookoła.

Ania 2017-05-19 10:19

Te kropelki to mój faworyt

Inga 2017-05-05 12:43

Fajna sprawa na zatoki, nawet u przedszkolaków. U tak małych dzieci ciężko podać tabletki i krople sprawdzają się o niebo lepiej.

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.