Kategorie produktów

Spirytus mrówczany

Spirytus mrówczany

4.25 Dobry

ilość opinii: 4

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Spirytus mrówczany

Spirytus mrówczany to lek w postaci roztworu do stosowania na skórę, przeznaczony do nacierania w bólach mięśniowych oraz stawowych.

Niniejszy produkt leczniczy polecany jest do stosowania m.in. w przypadku rwy kulszowej oraz bólu kręgosłupa (zwłaszcza odcinka lędźwiowego i krzyżowego).

Spirytus mrówczanowy (Spiritus formicicus) to substancja czynna, której mechanizm działania polega na podrażnieniu zakończeń nerwów czuciowych, w efekcie którego dochodzi do usprawnienia krążenia krwi oraz niwelowania odczuwanego bólu.

Lek przeznaczony jest do stosowania przez osoby dorosłe. Pod kontrolą lekarza znajduje zastosowanie również u dzieci, po ukończeniu 12 roku życia.

Skład

Składniki na 100 g produktu leczniczego Spirytus mrówczany to:

kwas mrówkowy 25% - 5 g, etanol (96%), woda oczyszczona - do 100 g.

Dawkowanie:

Produkt Spirytus mrówczany należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: Spirytus mrówczany należy stosować zewnętrznie, na skórę.

Zalecane stosowanie produktu: bolące miejsca nacierać małą ilością płynu 1-2x dziennie. 

Uwaga! Przewlekłe aplikowanie spirytusu mrówkowego może być przyczyną wywołania stanu zapalnego oraz podrażnienie skóry, powiązanego z wysypką.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Spirytus mrówczany.

Nie stosować produktu leczniczego na twarz, błony śluzowe oraz uszkodzoną skórę.

Nie stosować u niemowląt oraz dzieci w wieku do 12 roku życia. Stosowanie produktu u starszych dzieci możliwe jest po konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.

Aplikacja roztworu w okresie ciąży oraz karmienia piersią nie jest zalecana.

Spirytus mrówczany należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności wskazany na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Iga 2020-07-02 10:11

Kwestię lekarstw na uśmierzenie bólu traktuję bardzo zdroworozsądkowo. Tu nie ma kompromisów. ponieważ nietrudno zaszkodzić swojemu zdrowiu.

Kamil 2018-08-28 10:35

Naturalny i prosty środek żeby pozbyć się niewielkiego bólu od zewnątrz, bez łykania tabletek. Minus - strasznie śmierdzi!

Ada 2017-07-24 14:13

polecam przy niewielkich dolegliwościach stawowych.

Opinia użytkownika 2016-07-20 00:45

Jestem piłkarzem treningi to dla mnie codzienność ale od jakiegoś czasu zaczęły boleć mnie mięśnie. Nie chciałem zwalniać tempa przez ból. Lekarz zaproponował stosowanie Spirytus mrówczany . Faktycznie dał radę.

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.