Kategorie produktów

Succus Betulae Sok z brzozy

Succus Betulae Sok z brzozy

3.75 Dobry

ilość opinii: 4

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Succus Betulae Sok z brzozy

Succus Betulae Sok z brzozy to produkt leczniczy dostępny w postaci płynu doustnego. Lek Succus Betulae Sok z brzozy jest tradycyjnym produktem leczniczym roślinnym do stosowania w określonych wskazaniach wynikających wyłącznie z długotrwałego stosowania.

Lek ten jest zalecany do stosowania wspomagającego w przypadku występowania łagodnych dolegliwości ze strony dróg moczowych. Dolegliwości układu moczowego mogą przebiegać z uczuciem pieczenia a także parcia na mocz. 

W składzie preparatu znajduje się alkoholowy wyciąg ze świeżych liści brzozy. Składnik ten ma właściwości moczopędne i oddziałuje na zwiększenie ilości wydalanego moczu oraz poprawianie przepływu w drogach moczowych. 

Skład

Komponenty produktu leczniczego Succus Betulae Sok z brzozy​:

100 ml produktu leczniczego Succus Betulae Sok z brzozy zawiera 100 ml soku ze świeżych liści brzozy Betulae folii recentis succus (1:1).

Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 96% (V/V), woda.

Zawartość etanolu w produkcie: 50% - 60% (V/V).

Dawkowanie:

Produkt Succus Betulae Sok z brzozy należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt leczniczy Succus Betulae Sok z brzozy należy stosować doustnie. Przed podaniem rozcieńczyć w niewielkiej ilości wody.

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego Succus Betulae Sok z brzozy u osób dorosłych i dzieci powyżej 12. lat: do 3 razy na dobę przyjmować po 2,5 ml leku. 

W trakcie leczenia należy przyjmować większą ilość płynów, aby zwiększyć ilości wydalanego moczu. Kuracja powinna trwać 2-4 tygodnie. Jeśli po tym czasie nie widać poprawy, należy skonsultować się z lekarzem. 

Nie przekraczać wskazanego dawkowania produktu. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do stosowania leku Succus Betulae Sok z brzozy jest nadwrażliwość na substancję czynną, alergia na pyłki brzozy i niektóre choroby (np. serca czy nerek), przy których ogranicza się przyjmowanie płynów.

Nie stosować u dzieci poniżej 12. lat a także kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią. 

Produkt Succus Betulae Sok z brzozy należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Chronić przed światłem. Nie stosować po upływie terminu ważności. Po zastosowaniu leku należy zrobić 30 minutową przerwę przed prowadzeniem jakiegokolwiek pojazdu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2019-12-24 21:04

dręczący problem w końcu już mnie nie dotyczy. gorąco polecam.

Michalina 2018-07-12 12:46

Znacie to uczucie, kiedy siedzicie w toalecie, bo czujecie potrzebę, ale nici z tego? To jest właśnie parcie na mocz. Niestety ale u mnie pojawia się dośc często, a ja mam już dość łykania cud-tabletek na tę dolegliwość. Sprawię sobie przy następnej okazji Sok z brzozy.

Kasia 2017-08-08 13:44

OK, lek wart polecenia.

Opinia użytkownika 2017-08-05 15:35

Succus Betulae biorę jako coś dodatkowego na moje ciśnienie. Jest ok.

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.