Kategorie produktów

Urofort

Urofort

4.67 Bardzo dobry

ilość opinii: 6

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Urofort

Urofort to produkt leczniczy dostępny w postaci płynu doustnego. Wskazaniem do stosowania niniejszego preparatu są dolegliwości dróg moczowych i układu moczowego, które mogą objawiać się częstym ddawaniem moczu oraz odczuwaniem pieczenia podczas tej czynności.  

Lek jest przeznaczony dla osób z kamicą nerkową i stanami zapalnymi dróg moczowych, a także dla osób, które chcą się przed nimi uchronić.

Produkt Urofort jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

W składzie leku znajdują się roślinne wyciągi płynne, które wspomagają redukcję dolegliwości układu moczowego. Ich działanie polega na usprawnianiu przepływu moczu w drogach moczowych. 

Skład

1 ml płynu doustnego Urofort zawiera 1 ml wyciągu płynnego złożonego (1:1) z Arctostaphylos uvaursi L. (liść mącznicy) / Solidago virgaurea L. (ziele nawłoci) / Urtica dioica L. (ziele pokrzywy) (45/35/20).

Rozpuszczalnik ekstrakcyjny etanol 50% (V/V). Zawartość etanolu w produkcie 40-50% (V/V).

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Urofort należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt Urofort należy przyjmować doustnie. Zalecana dobowa dawka dla osoby dorosłej: 8 ml leku 2 razy dziennie. 

Jeśli objawy nie ustępują po 4 dniach, należy skonsultować się z lekarzem.

Leku nie należy stosować dłużej niż 7 dni. 

Nie przekraczać wskazanej wyżej dawki dobowej leku. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu leczniczego Urofort.

Produkt Urofort należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Leku nie należy stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia. Preparat nie jest wskazany kobietom w ciąży i kobietom w okresie karmienia piersią. 

Przeciwskazaniem do stosowania leku są m.in. stany chorobowe, w których zalecane jest przyjmowanie niewielkich ilości płynów a także ograniczenia czynności serca i nerek, wywołujące obrzęki. 

Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności wskazany na opakowaniu produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2019-12-21 16:27

piekący ból w końcu już mnie nie dotyczy. naprawdę polecam.

Opinia użytkownika 2016-04-10 10:46

Kiedyś myślałem, że kamica nerkowa to jakieś bujdy o kamieniach w nerkach. Dopóki nie zacząłem odczuwać częstego parcia na mocz i niemocy. To było dość niekomfortowe. Poszedłem do lekarza i opowiedziałem o tych objawach. Lekarz uspokoił mnie, gdyż przyszedłem w porę. Zacząłem brać Urofort . Składniki środka wpływają na utrzymanie prawidłowej kondycji dróg moczowych.

Hanna 2016-03-10 11:26

Polecam!Przede wszystkim bardzo skuteczny, dzięki niemu pozbyłam się nawracających infekcji.

Marek 2015-11-03 21:46

super produkt

Renata 2015-04-10 22:23

Zapalenie dróg moczowych objawiać się może silnym bólem i pieczeniem podczas oddawania moczu. Co istotniejsze nie można tego problemu bagatelizować. Urofort to środek, którym można zaradzić na ten bolesny problem.

Erazm 2015-02-08 20:10

Od dawna borykam się z tym, że kumulują się we mnie kamienie w nerkach. Przeszedłem już sześć takich operacji, by oczyścić nerki. Ostatnio doktor doradził mi ażebym rozpoczął używanie Urofort !!! Dziś poszedłem do apteki i zakupiłem! Mam nadzieję, że się sprawdzi!

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.