Kategorie produktów

Succus Urticae Sok z pokrzywy

Succus Urticae Sok z pokrzywy

4.17 Dobry

ilość opinii: 6

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Succus Urticae Sok z pokrzywy

Succus Urticae Sok z pokrzywy​ jest tradycyjnym lekiem roślinnym. Succus Urticae Sok z pokrzywy przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na doświadczeniu płynącym z długiego okresu stosowania. 

Płyn Succus Urticae Sok z pokrzywy jest wskazany do stosowania wspomagającego w łagodnych stanach zapalnych dróg moczowych. Dodatkowym wskazaniem do stosowania leku są łagodne objawy reumatyczne.

W składzie preparatu znajduje się sok ze świeżego ziela pokrzywy. Ten etanolowy wyciąg zmniejsza dolegliwości układu moczowego poprzez zwiększanie diurezy i poprawianie przepływu w drogach moczowych.

 

Skład

W składzie produktu leczniczego Succus Urticae Sok z pokrzywy znajduje się:

- substancja czynna: sok ze świeżego ziela pokrzywy stabilizowany etanolem – Urticae herbae succus (1:1) – 100 ml.

Rozpuszczalnik ekstrakcyjny – etanol 96% (V/V), woda.

Zawartość etanolu w produkcie leczniczym wynosi 20-25% (V/V).

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Succus Urticae Sok z pokrzywy należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Produkt leczniczy Succus Urticae Sok z pokrzywy należy stosować doustnie. Przed przyjęciem produkt należy rozcieńczyć w niewielkiej ilości wody. 

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego Succus Urticae Sok z pokrzywy u osób dorosłych i młodzieży od 12. lat: 3 razy na dobę przyjmować po 2,5-5 ml leku. Lek odmierzać za pomocą dołączonej do opakowania miarki.

Lek należy stosować przez okres 14-28 dni. Jeśli po tym czasie objawy nie ustępują należy skontaktować się z lekarzem.

Nie przekraczać wskazanego dawkowania leku.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do stosowania leku Succus Urticae Sok z pokrzywy jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu leczniczego. Przeciwwskazaniem są także m.in. niektóre choroby (np. serca czy nerek), przy których ogranicza się przyjmowanie płynów.

Przed użyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu. Produktu nie należy stosować u kobiet w ciąży, kobiet w okresie laktacji, a także młodzieży poniżej 12. lat. 

Lek Succus Urticae Sok z pokrzywy należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temp. pokojowej. Produktu nie należy stosować po upływie terminu ważności. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-01-31 08:08

niekomfortowy ból w końcu zakończony! naprawdę rekomenduję.

Jaśmina 2018-10-15 14:56

Succus Urticae Sok z pokrzywy to środek, polecany w dolegliwościach układu moczowego. Objawia się ono bólem podczas oddawania moczu. Z problemem należy walczyć od razu.

Michalina 2018-07-12 12:59

Jestem za stosowaniem roślinnych rozwiązań. Nie przepadam za tym, co medycyna funduje pacjentom w każdej dziedzinie, a jak dla mnie rozwiązanie i siła zdrowia tkwi w naturze. Nie spotkałam się jeszcze z kimś, kto nie zgodziłby się z tym stwierdzeniem ;)

Adrianna 2018-05-26 19:15

Nabyłam Succus Urticae ,ponieważ cisnęło mnie na siusiu. Ten środek poleciła mi koleżanka chłopaka mojej siostry. Pomógł na mój problem jeszcze tego samego dnia!

Medard 2017-11-13 08:56

Nie ma bata, żeby Succus Urticae nie zadziałał jak należy! Według mnie to jest hit!

Anna 2017-08-08 13:46

Sprawdzony i naturalny środek na problemy z pęcherzem.

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.