Kategorie produktów

Zielnik Apteczny - SZAŁWIA FIX

Zielnik Apteczny - SZAŁWIA FIX

4.42 Dobry

ilość opinii: 12

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Zielnik Apteczny - SZAŁWIA FIX

Zielnik Apteczny - SZAŁWIA FIX to produkt leczniczy w postaci ziół do zaparzania, stosowany miejscowo na skórę lub doustnie.

Szałwia ceniona jest między innymi ze względu na działanie ściągające, odkażające i przeciwzapalne. 

Produkt  Zielnik Apteczny - SZAŁWIA FIX przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Wskazany jest on do płukania jamy ustnej i gardła (przy stanach zapalnych), a także w postaci okładów na skórę przy łagodnych stanach zapalnych. Napar do picia może być stosowany przy umiarkowanych zaburzeniach trawiennych (zgaga i wzdęcia), jak również w przypadku nadmiernej potliwości.

Skład

Składniki produktu Zielnik Apteczny - SZAŁWIA FIX: 1 saszetka zawiera 1,2 g liści szałwi (Salvia officinalis L., folium)

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Zielnik Apteczny - SZAŁWIA FIX należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt leczniczy Zielnik Apteczny - SZAŁWIA FIX należy stosować doustne, miejscowo na skórę lub na śluzówkę jamy ustnej. Nie należy przekraczać zalecanych dawek opisanych na opakowaniu. Spożycie tujonu (składnik liści szałwi) nie powinno przekraczać 5,0 mg/dobę.

Sposób przygotowania naparu: 2 saszetki szałwii (napar do stosowania miejscowego) lub 1 saszetkę (do stosowania doustnego) zalać połową szklanki wrzącej wody, pozostawić pod przykryciem przez około 15 minut. Pić 3 razy na dobę po ½ szklanki świeżo przygotowanego naparu​.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik Zielnik Apteczny - SZAŁWIA FIX.

Nie należy pić naparów z liścia szałwii dłużej niż przez 2 tygodnie, stosowanie do płukania jamy ustnej i gardła nie powinno przekraczać tygodnia. Przy dłuższym stosowaniu możliwe jest pojawienie się niepożądanych efektów ze strony układu nerwowego (uderzenia gorąca, zawroty głowy, drgawki padaczkopodobne). Nie zaleca się stosowania u osób poniżej 18 roku życia bez konsultacji z lekarzem. U wrażliwych osób nie zaleca się przyjmowania leku bezpośrednio przed rozpoczęciem prowadzenia samochodu lub operowania maszynami.

​Produkt leczniczy Zielnik Apteczny - SZAŁWIA FIX należy przechowywać w zamkniętym opakowaniu, w temperaturze nie przekraczającej 25ºC, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Produkt należy chronić od światła, wilgoci i obcych zapachów. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Alfreda 2020-02-03 08:03

stosuję tylko działające produkty apteczne na wolne trawienie. i tym razem też się tego będę trzymać

Opinia użytkownika 2019-12-20 09:38

Mam wystarczająco dość uporczywego upocenia. jest to mega porażka. intrygujące czy teraz będzie inaczej.

Sewera 2018-11-23 12:35

Zielnik Apteczny - SZAŁWIA FIX to produkt, polecany przy zapaleniu jamy ustnej. Dolegliwość ta może się przejawiać poprzez powiększone węzły chłonne lub występowanie opryszczki. Mogą pojawiać się także zmiany w postaci aft. To problem, który należy zwalczać.

Hugon 2018-10-28 20:20

Jestem nauczycielem i muszę mieć sprawne gardło, bo muszę dużo mówić na zajęciach. Mam zawsze przy sobie Zielnik Apteczny - SZAŁWIA FIX . Bezapelacyjnie najlepszy produkt!

Anatol 2018-09-16 23:31

Od tygodnia drażnią mnie potworne bóle dziąseł... To jest nie do zniesienia! Postanowiłem już nie czekać i poszedłem do apteki. Tam zakupiłem Zielnik Apteczny - SZAŁWIA FIX . Gdzieś czytałem, że ten środek jest dobry na moje objawy... Z zapaleniem jamy ustnej nie ma, że boli i przejdzie!

Opinia użytkownika 2017-12-25 22:23

Po każdym posiłku pojawia się u mnie boląca zgaga. Próbowałam już sporo produktów ale nic nie pomagało... Ostatnio spróbowałam Zielnik Apteczny - SZAŁWIA FIX ! :) I stało się! Nareszcie coś zadziałało! Szybko i skutecznie!

Opinia użytkownika 2017-10-15 10:44

Od jaiegoś czasu towarzyszy mi przewlekła zgaga. Nie wiem, co może być powodem. Odżywiam się zdrowo i nie miewam takich problemów. Zielnik Apteczny - SZAŁWIA FIX to produkt odkryty z reklamy. Kupiłam go i będę próbować. Ponoć dużo osób go poleca, ale to jeszcze sprawdzę.

Iza 2017-10-05 11:24

świetna sprawa, znany od lat naturalny ziołowy LEK.

Hugon 2017-09-06 10:47

SZAŁWIA FIX jest taka sobie na przejedzenie. Oceniam tylko na 2

Kira 2017-07-04 19:24

Od pewnego czasu często łapie mnie ból gardła i nie wiem co z tym zrobić. Nabyłam SZAŁWIA FIX ; Mam nadzieję, że coś da. Jak nie to trzeba będzie zrobić badania.

Opinia użytkownika 2016-04-15 15:52

Polecam jest tania i skuteczna

Justyna 2015-12-30 09:59

Jak tylko czuję nieprzyjemne drapanie w gardle od razu próbuję sobie pomóc. Nie mam czasu na chorowanie. Zielnik Apteczny - SZAŁWIA FIX to skuteczny preparat który nie raz pomógł mi zwalczyć gardłową opresję. A ja cieszę się zdrowiem i sprawnością.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.