Kategorie produktów

Koper Włoski Fix

4.75 Bardzo dobry

ilość opinii: 8

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Koper Włoski Fix

Koper Włoski Fix to preparat leczniczy w postaci ziół do zaparzania w saszetkach. Wskazaniem do stosowania ​produktu jest leczenie łagodnych zaburzeń żołądkowo-jelitowych.

Produkt pomaga podczas wzdęć, nieprzyjemnego uczucia pełności po posiłku oraz podczas dolegliwości skurczowych związanych z miesiączkowaniem.

Preparat  może być też stosowany jako środek wykrztuśny przy kaszlu w czasie przeziębienia.

Koper Włoski Fix to tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania. 

Skład

Każda saszetka produktu Koper Włoski Fix zawiera 2 g owoców kopru włoskiego (odmiany gorzkiej) Foeniculum vulgare Miller subsp. vulgare var. vulgare, fructus.

Dawkowanie:

Produkt Koper Włoski Fix należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: stosować doustnie, po zaparzeniu i ostudzeniu.

Sposób przygotowania: 1 saszetkę preparatu zalać 250 ml (około 1 szklanką) wrzącej wody, zaparzać po przykryciem przez około 15 minut. Pić zawsze świeżo przygotowany napar, po jego przestudzeniu.

Zalecane dawkowanie przedstawia się następująco: 

Wskazanie Wiek Dawka jednorazowa Ilość dawek na dobę

dolegliwości skurczowe podczas menstruacji

 

 

dorośli 1 szklanka naparu 3x
środek wykrztuśny w kaszlu j.w. j.w.
łagodne zaburzenia żołądkowo-jelitowe j.w. j.w.
  dzieci > 12 lat j.w. j.w.
dzieci 4-12 lat 0,5 szklanki naparu j.w.

Zalecany okres stosowania leku:

- u dorosłych i dzieci powyżej 12 lat nie przyjmować dłużej niż przez 2 tygodnie.

- u dzieci w wieku 4-12 lat nie przyjmować dłużej niż przez 1 tydzień. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na substancję czynną, przetwory z kopru włoskiego lub inne rośliny z rodziny selerowatych (Apiaceae)

Produkt Koper Włoski Fix należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Przechowywać w suchym miejscu, chronić przed wilgocią.

Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu. 

Nie zaleca się stosowania produktu u dzieci w wieku poniżej 4 lat, u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Bernardyn 2018-12-30 11:49

Jakieś przeziębienie mnie zaatakowało. W końcu świeci słońce a ja zdycham. Ufam, że Koper Włoski Fix zadziała tak szybko jak zawsze.

Ilona 2018-09-29 15:25

Z bólami menstruacyjnymi zmagam się od ostatniej ciąży. Próbowałam już chyba wszystko co jest dostępne bez recepty i jedynie Koper Włoski Fix okazał się choć trochę skuteczny. Nie jest najtańszy, jednak nie rozwala tak wątroby jak inne leki. Jak dla mnie nie ma nic lepszego na rynku. Szkoda, że nie był dostepny już wcześniej.

Kamila 2018-07-23 11:57

Kiedyś kupowałam najtańsze herbatki ziolowe w markecie, nie wnikając, czy są lepsze czy gorsze. Dopiero przyjaciółka nie uświadomiła, że nie wszystkie mogą mieć działanie lecznicze. Teraz zawsze zwracam na to uwagę i najczęściej wybieram te, które faktycznie są lekami , jak koper włoski fix. Wolę dopłacić tą złotówke czy dwie na jednym opakowaniu, a nie zastanawiać się, dlaczego coś nie działa

Opinia użytkownika 2017-06-01 22:03

pierwsza pomoc na wzdęcia

Judyta 2017-05-18 12:50

Na problemy z żołądkiem sprawdza się znakomicie! od dłuższego czasu męczyłam się z jakimis problemami, ale lekarze mnie olewali, mówiąc, że wymyślam i że na penwo mnie nie boli. Po tym leku dopiero mnie przestało boleć!

Izaak 2016-12-27 09:53

Problem trawienia to była dla mnie norma. Koper Włoski Fix biorę od kilku dni ale już widać efekty.

Marek 2015-09-15 12:31

Koper włoski polecam wszystkim mającym problemy z nieświeżym oddechem. Z tym, ze nie ten co tu sprzedajecie. Lepszy jest w formie surowej, a nie tak jak tutaj w suszonej herbatce. Męczyłem się całe życie z nieświeżym oddechem. Zęby myłem częściej niż dwa razy dziennie i nic nie pomagało. Dopiero gdy gdzieś przeczytałem, ze koperek włoski może pomóc to po regularnym stosowaniu mój oddech jest dużo świeższy i nie ma z nim już takich problemów jak kiedyś.

Nadzieja 2015-01-12 19:32

W przypadku bolów różnego pochodzenia nie warto tu eksperymentować. Jasne, że ból zniknie sam, ale po co się męczyć? Ja wybieram przede wszystkim Koper Włoski Fix . Jestem przekonana, że to skuteczne rozwiązanie na ból. Polecam ten produkt.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.