Kategorie produktów

Undofen Atomizer

4.9 Bardzo dobry

ilość opinii: 10

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Undofen Atomizer

Undofen Atomizer to produkt leczniczy w postaci aerozolu na skórę o działaniu przeciwgrzybiczym. Substancją czynną, produktu leczniczego Undofen Atomizer, jest: kwas undecylenowy i cetylopirydyniowy chlorek. 

Kwas undecylenowy wykazuje działanie przeciwgrzybicze oraz przeciwbakteryjne (słabe). Działanie przeciwgrzybicze widoczne jest szczególnie na dermatofity (Epidermophyton spp., Trichophyton spp. i Microsporum spp.). Składnik ten działa również na zarodniki grzybów i jest skuteczny w leczeniu drożdżycy.

Chlorek cetylopirydyniowy ma działanie odkażające. Produkt Undofen Atomize wskazany jest do stosowania leczniczo w powierzchniowych zakażeniach grzybiczych skóry dłoni, stóp, pach oraz pachwin. Undofen Atomize niweluje nieprzyjemny zapach towarzyszący nadmiernej potliwości stóp.

Skład

Składniki leku Undofen Atomizer są następujące:

substancje czynna kwas undecylenowy oraz cetylopirydyniowy chlorek
pozostałe składniki glikol propylenowy, etanol bezwodny

W 1 g aerozolu znajduje się 25 mg kwasu undecylenowego oraz 1 mg cetylopirydyniowego chlorku. 

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Undofen Atomizer należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt Undofen Atomizer należy stosować na umytą i osuszoną skórę.

Zalecane stosowanie leku to 2-3 razy na dobę przez okres 2-4 tygodni. Jeśli objawy chorobowe ustąpią, zaleca się stosowanie leku jeszcze przez kolejne 4 tygodnie. Zaleca się pryskanie Undofen Atomizer skarpet i obuwia. 

Przed aplikacją wstrząsnąć butelką.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników leku Undofen Atomizer. Unikać kontaktu z błonami śluzowymi i oczami.

W okresie ciąży i karmienia piersią, przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem. Produkt Undofen Atomizer należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie. Produkt zawiera etanol bezwodny.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2018-08-18 22:50

Częste wizyty na basenie przysłużyło się do tego, że wyszła mi grzybica na stopach. Postanowiłam kupić Undofen Atomizer . I bardzo szczerze chcę polecić ten środek na takie problemy! Radzi sobie świetnie!

Opinia użytkownika 2018-06-03 20:24

Mam to do siebie, że lubię bieliznę bardziej przylegającą - obcisłą... To niby nic takiego, ot zwykły fakt... U mnie ten fakt wpłyną na, to co się stało... Tak więc doskwiera mi grzybica pachwin. Żona zakupiła mi Undofen Atomizer ... I muszę napisać , że ten preparat sprawdza się (póki co) bardzo dobrze!

Joel 2017-11-02 21:22

Mam taki problem... Zdarza się, że latem bardzo cuchną mi stopy. Jest to dla mnie powód do kompleksów. Nabyłem Undofen Atomizer , bo polecał mi kumpel. Mam nadzieję, że produkt pomoże.

Bazyli 2016-10-29 20:21

Undofen Atomizer to wyśmienity i natychmiastowo działający preparat! Stosowałem go bo miałem kłopot z nadmierną potliwością stóp. Były przepocone i pachniały naprawdę źle... Ważne , że już wszystko wróciło do normy! Mogę cieszyć się życiem!

Jakub 2016-06-09 13:13

Undofen Atomizer to naprawdę skuteczny produkt na walkę z grzybicą stóp i paznokci. Bardzo mi pomógł, kiedy po pobycie na wakacjach wróciłem z tym okropieństwem.

Magdalena 2016-04-01 13:58

Wszystko ok.Dość dobry

Opinia użytkownika 2016-01-28 19:08

Trzy razy w tygodniu spędzam czas na basenie bo dorabiam sobie jako ratownik, a w wolnych chwilach pływam. Niestety ostatnio przyniosłem z basenu grzybicę ale na basenie wszystko jest możliwe. Grzyby lubią wilgoć i ciepło. Zakupiłem Undofen Atomizer . Preparat wykazuje działanie grzybobójcze. Liczę, że da radę. Na razie unikam basenów.

Opinia użytkownika 2015-11-12 12:14

Grzybica skóry może dotyczyć różnych jej obszarów: stopach, między palcami, w pachwinach... Ta dolegliwość wygląda co najmniej nieatrakcyjnie. Pamiętam, jak się wstydziłam i wzięłam w aptece Undofen Atomizer . Preparat nawet nie kosztował dużo, patrząc na inne z tej kategorii. Przy tym okazał się skuteczny i wygodny w użyciu. Mogę go polecić każdemu, kto również zmaga się z tym problemem.

Opinia użytkownika 2015-08-12 21:00

Pachwiny to takie miejsca na ciele, że są w ciągłej aktywności a więc pocą się a tym samym rozwój grzybów. Codziennie ubieramy spodnie, zwłaszcza rurki, trzeba więc wiedzieć, że higiena tych miejsc jest tym bardziej ważna. Mam Undofen Atomizer . Produkt pomaga mi dbać o te sfery.

Sergiusz 2015-04-11 23:39

No i lipa... Znowu ta sama grzybica:/ Mam tego dość zwłaszcza, że dbam o siebie. Ludzie dookoła myślą, że jestem brudasem. No cóż, mówi się trudno. Znów będę używał Undofen Atomizer . Myślę, że wkrótce pójdę z tym problemem do odpowiedniego specjalisty. To jest nie na łeb...

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.