Kategorie produktów

Acifungin

Acifungin

5.0 Bardzo dobry

ilość opinii: 5

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Acifungin

Acifungin to produkt leczniczy dostępny w postaci płynu. Preparat jest przeznaczony do miejscowego pędzlowania. Wskazaniem do stosowania produktu jest grzybica.

Lek Acifungin stosuje się w takich zmianach grzybiczych, jak grzybica międzypalcowa i potnicowa, grzybica pachwin i grzybica skóry gładkiej. 

Produkt złożony Acifungin składa się z sześciu substancji czynnych. W formulacji znajduje się kwas borowy, kwas salicylowy, kwas galusowy bezwodny, kwas octowy lodowaty, tanina, metylu salicylan.

Składniki produktu Acifungin wykazują działanie odkażające, przeciwgrzybicze, przeciwwysiękowe, złuszczające. 

Skład

W składzie płynu Acifungin znajdują się następujące substancje:

substancje czynne

kwas borowy, kwas salicylowy, kwas galusowy bezwodny, kwas octowy lodowaty, tanina, metylu salicylan.

100 g roztworu zawiera: kwas borowy (Acidum boricum) 2,5 g; kwas salicylowy (Acidum salicylicum) 0,6 g; kwas galusowy bezwodny (Acidum gallicum anhydricum) 1,0 g; kwas octowy lodowaty (Acidum aceticum glaciale) 1,2 g; tanina (Tanninum) 6,1 g; metylu salicylan (Methylis salicylas) 1 g.

pozostałe składniki etanol bezwodny, etylu octan

 

Dawkowanie:

Lek Acifungin należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt leczniczy Acifungin należy stosować zewnętrznie. Nie używać długotrwale oraz na duże powierzchnie skóry.

Zalecane dawkowanie leku: pędzlować miejsce zmienione chorobowo 2-3 razy dziennie, za pomocą pędzelka dołączonego do opakowania. 

Nie stosować dłużej niż 4 tygodnie bez uprzedniego porozumienia z lekarzem. 

Po zastosowaniu leku należy umyć ręce. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników produktu Acifungin.

Produkt Acifungin należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Produktu leczniczego nie należy stosować u osób poniżej 18. lat, kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią oraz w przypadku ran otwartych. Nie używać na fałdy skórne.

Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności wskazany na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Irena 2017-02-11 21:10

O grzybicę stóp bardzo łatwo... Pozbycie się jej wymaga cierpliwości! Acifungin zobaczyłam przypadkowo w telewizji. Nabawiłam się grzybicy na siłowni i natychmiast pojechałam zakupić ten produkt ! Spisał się szybko i skutecznie!

Brygida 2016-09-10 21:50

Częste wizyty na basenie przyczyniło się do tego, że wyszedł mi grzyb na stopach... Postanowiłam kupić Acifungin ... I szczerze pragnę polecić ten środek na takie problemy! Działa naprawdę fajnie i szybko!

Opinia użytkownika 2016-04-29 23:54

Mam to do siebie, że lubię bieliznę bardziej przylegającą - obcisłą... To niby nic takiego, ot zwykły fakt... Dla mnie to jednak jest istotne. A więc pojawiła się u mnie grzybica pachwin. Farmaceuta polecił mi spróbować Acifungin . I muszę napisać , że ten specyfik działa na moje dolegliwości i już widzę poprawę!

Opinia użytkownika 2016-03-09 18:01

Nikt nam nie wyjaśnił, że grzyby są groźne dla organizmu. Właściwie jesteśmy narażeni bezustannie... Warto posiadać Acifungin . Środek jest dobry i skuteczny.

Opinia użytkownika 2015-07-31 12:15

Pachwiny są ulokowane w takim miejscu na ciele, że są w ciągłej aktywności a więc pocą się a tym samym rozwój grzybów. Nosimy spodnie, bieliznę powinno się więc wiedzieć, że o higienę tych miejsc trzeba wyjątkowo dbać. Stosuję Acifungin . Preparat wspiera te sfery i pomaga mi zachować higienę.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.