Kategorie produktów

Undofen Max Spray

5.0 Bardzo dobry

ilość opinii: 5

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Undofen Max Spray

Undofen Max Spray to produkt leczniczy dostępny w postaci aerozolu. Wskazaniem do stosowania aerozolu Undofen Max Spray jest: grzybica stóp, grzybica skóry gładkiej i grzybica fałdów skórnych. Są to miejsca najbardziej podatne na występowanie grzybicy. 

Undofen Max Spray jest przeznaczony do stosowania zewnętrznego na skórę.

W formulacji produktu leczniczego Undofen Max Spray znajduje się chlorowodorek terbinafiny. Jest to substancja o właściwościach przeciwgrzybiczych i grzybobójczych. Stosowany jest w przypadku pleśni, dermatofitów i grzybów dimorficznych. 

Działanie substancji czynnej polega na tym, że po aplikacji produkt zabija komórki grzyba, tym samym zmniejszając ryzyko jego nawrotu. 

Skład

W składzie aerozolu Undofen Max Spray znajdują się następujące substancje: 

substancja czynna terbinafiny chlorowodorek. 1 g aerozolu na skórę, roztworu zawiera 10 mg terbinafiny chlorowodorku.
pozostałe składniki makrogolu eter cetostearylowy, glikol propylenowy, etanol 96%, woda oczyszczona.

 

Dawkowanie:

Lek Undofen Max Spray należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Produkt leczniczy Undofen Max Spray należy stosować zewnętrznie i miejscowo na oczyszczoną i osuszoną skórę. Instrukcja użycia: zdjąć kapturek ochronny, kilka krotnie nacisnąć pompkę, tak, aby pojawił się płyn. Rozpylić na skórze w niewielkiej ilości, w miejscu zmienionym chorobowo i jego okolicach. Po aplikacji nałożyć kapturek ochronny.

Po użyciu leku należy umyć ręce.

Wskazanie Częstotliwość stosowania Okres stosowania
Grzybica stóp, fałdów skórnych, skóry gładkiej 1 raz na dobę 7 dni
Łupież pstry (Pityriasis versicolor)  2 razy na dobę 7 dni

Produkt należy stosować aż do ustąpienia objawów. Przerwanie może skutkować nawrotem choroby. 

Nie stosować inaczej niż to wskazane. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Undofen Max Spray.

Produkt leczniczy Undofen Max Spray należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Produktu nie należy stosować u dzieci. Lek jest przeciwwskazany w okresie ciąży i karmienia piersią. 

Nie stosować produktu leczniczego po upływie jego terminu ważności. Lek zawiera glikol propylenowy. Może powodować podrażnienia skóry. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Larysa 2017-05-28 15:50

Pachwiny to takie miejsca na ciele że są podatne na największe pocenie a tym samym rozwój grzybów. Spodnie rurki, majtki - należy więc wiedzieć, że higiena tych miejsc jest tym bardziej ważna. Wybrałam Undofen Max Spray . Specyfik jest odpowiedni do dbania o te sfery.

Kamelia 2017-05-09 17:35

O grzybicę stóp bardzo łatwo... Leczenie, to już inna bajka. Undofen Max Spray zauważyłam na ulotce, będąc u lekarza. Nabawiłam się grzybicy na siłowni i natychmiastowo poszłam kupić ten środek ! Poradził sobie bardzo szybko i nie zostało po grzybicy ani śladu!

Szymek 2016-04-28 00:19

Nie uwierzycie! Ostatnio byłem na basenie. Bawiłem się super, ale po kilku dniach zauważyłem jakieś dziwne zmiany na obszarach między palcami. Do tego zaczęło dziwnie swędzieć. Nie wiedziałem co to, ale kolega zaproponował, bym zastosował coś na grzybicę, a jak nie zadziała to pójdę do lekarza. No i kupiłem Undofen Max Spray. Jak się okazało był to strzał w dziesiątkę!

Opinia użytkownika 2015-10-02 11:14

Częste zapominanie klapek na siłownię przysłużyło się do tego, że pojawił się grzyb na paznokciach u stóp! Postanowiłam kupić Undofen Max Spray . I bardzo szczerze chcę polecić ten produkt! Działa szybko i skutecznie!

Bożydar 2015-08-04 18:31

Jestem niestety mężczyzną otyłym... To niby nic takiego, ot zwykły fakt... Dla mnie to jednak jest istotne. Tak więc mam grzybicę pachwin. Żona zakupiła mi Undofen Max Spray ... I przyznaję , że ten wyrób działa szybko i skutecznie!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.