Kategorie produktów

AbiOfem

4.4 Dobry

ilość opinii: 5

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu AbiOfem

AbiOfem to wyrób medyczny dostępny w postaci żelu dopochwowego. Produkt jest polecany do stosowania w przypadku wystąpienia grzybcy pochwy lub innych dolegliwości, które wynikają z zaburzonej równowagi pH okolic intymnych.

Wyrób medyczny stosuje się zarówno w walce z grzybiczym jak i bakteryjnym zakażeniem pochwy. Na mikroflorę tych okolic wpływają, np. zła dieta, długie leczenie antybiotykami, stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych lub niedystateczna higiena. 

Produkt AbiOfem zawiera kwas mlekowy. Kwas ten odgrywa ważną rolę w mikroflorze pochwy, ponieważ wspomaga przywrócenie i utrzymanie prawidłowego odczynu pH w pochwie (pH < 4,5 może świadczyć o grzybicy pochwy).

Skład

Składniki produktu AbiOfem są następujące: 

woda, kwas mlekowy, glikogen, olejek z majeranku hiszpańskiego (Thymus mastichina), trietanoloamina, karbomer, glikol propylenowy, oksyetylenowany uwodorniony olej rycynowy.

Żel dopochwowy ma odczyn odpowiadający fizjologicznemu pH pochwy.

Wyrób medyczny nie zawiera konserwantów.

Dawkowanie:

Zaleca się stosować AbiOfem wyłącznie dopochwowo oraz po kąpieli, kiedy okolice intymne są wyczyszczone. Z tego powodu najlepiej stosować produkt na noc. 

Podczas używania żelu mogą występować wycieki żelu z pochwy, dlatego zaleca się używanie wkładki higienicznej.

Wyrób medyczny zawiera aplikatory z żelem. Jeden aplikator to jedna porcja. 

Sposób użycia: po oderwaniu nasadki aplikatora, jego szyjkę należy umieścić w pochwie. Ścisnąć końcówkę, tak by żel dostał się do wnętrza pochwy. 

Przed i po użyciu należy dokładnie umyć ręce. 

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zażywania preparatu AbiOfem jest nadwrażliwość na którykolwiek jego składnik.

Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Nie stosować produktu inaczej niż to zalecane. 

Produkt AbiOfem jest polecany wyłącznie dla kobiet aktywnych seksualnie ze względu na to, że aplikator należy umieścić we wnętrzu pochwy, co zwiększa ryzyko uszkodzenia błony dziewiczej. 

Nie stosować po upływie terminu ważności. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Sandra 2018-09-03 21:03

Aplikacja jest bardzo niewygodna. Musiałam to robić na kuca... i płyn wyciekał, więc musiałam pomagać sobie palcami, do tego strasznie szczypało. No nie wiem, jestem na nie ;/

Opinia użytkownika 2017-12-28 20:10

Złapał mnie ten niefajny problem... grzybica pochwy! Stosuję AbiOfem , bo widziałam w wielu miejscach w sieci, iż ten preparat radzi sobie z tym szybko i skutecznie! Wierzę, że poradzi sobie też u mnie!

Sandra 2017-07-25 18:33

Naprawdę dobry preparat - polecam na suchość w pochwie.

Opinia użytkownika 2017-03-04 23:24

Oczywistym jest, że zdrowie intymne jest najważniejsze. Pochwa jest często narażona na grzybicę. Z pomocą przybywa AbiOfem :) Ten wyrób niweluje pieczenie. Skuteczny przy antykoncepcji.

Nadzieja 2015-09-08 19:36

Infekcje i zakażenia intymne to paskudna rzecz . Przykre, że lubią powracać . Na tę dolegliwość kupuję AbiOfem ! jest boski wobec takich rzeczy.

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.