Kategorie produktów

ACC Optima Hot

4.57 Bardzo dobry

ilość opinii: 7

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu ACC Optima Hot

ACC Optima Hot to produkt leczniczy dostępny w postaci proszku do przyrządzenia roztworu do picia. Wskazaniem do stosowania preparatu są infekcje dróg oddechowych, przebiegające z zapaleniem oskrzeli, a także kaszlem mokrym i utrudnionym odkrztuszaniem. 

Lek ten można stosować w leczeniu zapalenia oskrzeli związanym z przeziębieniem

W składzie produktu leczniczego ACC Optima Hot znajduje się substancja czynna acetylocysteina.

Acetylocysteina należy do leków z grupy mukolityków, czyli substancji, które wspomagają rozrzedzanie i upłynnianie zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny. Jest to proces niezbędny, aby usunąć nadmiar wydzieliny, utrudniającej odkrztuszanie. 

Skład

W składzie produktu ACC Optima Hot znajdują się:

substancja czynna acetylocysteina. 1 saszetka (3 g proszku) zawiera 600 mg acetylocysteiny.
pozostałe składniki sacharoza, kwas askorbowy, sacharyna sodowa, aromat cytrynowy (Permaseal Nr 10964-51), aromat miodowy (Permaseal Nr 73425-31).

 

Dawkowanie:

Produkt leczniczy ACC Optima Hot należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt leczniczy ACC Optima Hot należy przyjmować doustnie, po posiłku. Zawartość saszetki wsypać do szklanki gorącej wody. Roztwór wypić po rozpuszczeniu proszku.

Zalecane dawkowanie leku w ciągu dnia to: 1 saszetka 1 raz na dobę.

Bez zalecenia lekarza nie należy stosować leku ACC Optima Hot dłużej niż 4-5 dni.

Podczas leczenia należy wypijać odpowiednio dużą ilość płynów (co najmniej 1,5 l dziennie).

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku ACC Optima Hot.

Produkt ACC Optima Hot należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować u dzieci poniżej 14. roku życia. Kobiety w ciąży i w okresie karmienia powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed przyjęciem leku.

Produkt leczniczy nie jest wskazany m.in. u osób z chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy, nietolerancją fruktozy i ostrym stanem astmatycznym. Ostrożność powinno się zachować też w takich przypadkach jak np. astma oskrzelowa, niewydolność oddechowa, podeszły wiek (powyżej 65 lat).

Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności wskazany na opakowaniu. Lek zawiera sacharozę. ​

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Euzebiusz 2020-04-12 20:25

kicham i prycham od kilku dni I bolą mnie zatoki i stawy. To niekoniecznie zwykły katar ale brać leki przecież trzeba.

Edyta 2018-06-08 15:26

W okresie jesienno-zimowym dość często łapię rozmaite infekcje. Jak zawsze zaczyna się potwornego bólu gardła i niemocy w płucach... Nie mam się o co bać, bo mam przy sobie ACC Optima Hot . Ten środek na zapalenie oskrzeli jest niezawodny.

Iryda 2016-07-31 23:41

Kaszel z zalegającą flegmą bywa dużym problemem. Nie dosyć, że wykańcza , dodatkowo może wywołać powikłania. Profilaktycznie działam szybko i decyduję się na ACC Optima Hot

Ala 2016-04-08 21:50

ACC Optima Hot zawsze pomaga mi z kaszlem mokrym i utrudnionym odkrztuszaniem. produkt leczniczy ma bardzo szybkie działanie, a dzięki temu pozwala mi szybko stanąć na nogi.

Wanda 2016-02-19 12:43

zawsze pomaga mi przy kaszlu.Polecam!

Opinia użytkownika 2015-10-23 18:28

Spotkałem się ze stwierdzeniem, że w przypadku zapalenia oskrzeli dzieci stanowią najmniejszą grupę pacjentów. Nie ma w tym nic zaskakującego. Może stanowić powikłanie po grypie. A dzieci są na to najbardziej narażone. Wtedy warto zwrócić uwagę na środek ACC Optima Hot .

Iwan 2015-08-05 23:51

W infekcjach górnych dróg oddechowych, kiedy męczy katar i zatoki, ACC Optima Hot jest najlepszym rozwiązaniem.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.