Kategorie produktów

Aperisan

Aperisan

4.33 Dobry

ilość opinii: 3

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Aperisan

Aperisan to produkt leczniczy w postaci żelu do stosowania w jamie ustnej.

Jest on lekiem roślinnym tradycyjnie stosowanym do objawowego leczenia stanów zapalnych jamy ustnej oraz gardła (zarówno u dzieci jak i u osób dorosłych), jak również zapalenia dziąseł i dolegliwości, które spowodowane są przez ucisk protezy zębowej.

Skład

Składniki produktu leczniczego Aperisan to: substancja czynna (Salviae folii extractum fluidum 200 mg; ekstrahent: etanol 70% V/V) oraz substancje pomocnicze: ksylitol, sorbitol ciekły niekrystalizujacy, glicerol 85%, glikol propylenowy, etanol 96%, disodu edetynian, karbomer, wodorotlenek sodu 10%, polisorbat 20, sacharyna sodowa, olejek eteryczny mietowy, woda oczyszczona.

Aperisan zawiera w swoim składzie maksymalnie 10,5% (m/m) etanolu.

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Aperisan należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt leczniczy Aperisan należy stosować na śluzówkę jamy ustnej. Nanieść niewielką ilość żelu na miejsca zmienione chorobowo, lekko masując. Powtarzać do pięciu razy dziennie.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku Aperisan.

Lek Aperisan należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na opakowaniu produktu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Pola 2017-08-09 11:30

w miarę sprawnie uśmierza ból dziąseł.

Adam 2015-08-30 20:20

Zupełnie nie ma innej opcji aby Aperisan nie podziałał jak należy! Według mnie ten specyfik to hit!

Wiesław 2015-07-10 14:14

Dopadł mnie ból gardła, nie lubię tego. Jaka szkoda, że środki na gardło nie działają szybciej. Aperisan jest spoko ale 4 gwiazdki, bo też trzeba czekać.

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.