Kategorie produktów

Bengay maść przeciwbólowa

Bengay maść przeciwbólowa

4.4 Dobry

ilość opinii: 5

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Bengay maść przeciwbólowa

Bengay to produkt leczniczy dostępny w postaci maści przeciwbólowej.

Wskazaniem do stosowania niniejszego preparatu są dolegliwości bólowe, np. ból pleców, ból kręgosłupa, ból stawów i bóle mięśni. Produkt można stosować także w przypadku dolegliwości stawów

Bengay maść przeciwbólowa zawiera w składzie salicylan metylu i mentol. Składniki te oddziałują w głębszych warstwach skóry oraz miejscowo na obszary bólu.

Wspomagają łagodzenie dolegliwości bólowych, zmniejszają napięcie i sztywność mięśni.

Skład

Składniki produktu Bengay maść przeciwbólowa to:

substancje czynne salicylan metylu i mentol
pozostałe składniki stearynowy kwas, glicerolu monostearynian, lanolina bezwodna, polisorbat 85, sorbitolu tristearynian, trietyloamina, woda oczyszczona.

 

Dawkowanie:

Lek Bengay maść przeciwbólowa należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Produkt Bengay maść przeciwbólowa należy przyjmować na skórę. Odpowiednią ilość maści nałożyć miejscowo na bolące obszary i wetrzeć. Masować delikatnie, aż maść się wchłonie.

Stosować tylko na miejsca chorobowo zmienione i bolące. Wcierać co kilka godzin (3 - 4 razy na dobę). 

Stosowanie leku Bengay maść przeciwbólowe bez zalecenia lekarza nie powinno przekraczać 7 dni. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu Bengay maść przeciwbólowa.

Nie stosować leku Bengay maść przeciwbólowa na uszkodzoną skórę i rany. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12. lat. 

Należy unikać kontaktu maści z oczami i błonami śluzowymi. Nie stosować jeśli upłynął termin ważności preparatu. 

Kobiety w ciąży lub karmiące piersią przed zastosowaniem maści powinny skonsultować się z lekarzem. Lek może powodować miejscowe reakcje skórne (zawiera lanolinę bezwodną).

Maść Bengay należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Zbigniew 2018-09-17 20:17

Okropny ból w plecach jest chyba jedynym z rodzajów bólu który mnie męczy... Całe szczęście mam Bengay maść przeciwbólowa :) W każdym czasie można na niego liczyć!

Maryla 2018-08-23 09:59

Maść ma łagodne działanie, ale podoba mi się to, że nie pozostawia klejącej warstwy, szybko się wchłania, co jest jednoznaczne z tym, że szybko działa. Samo działanie jest jednak znikome w przypadku większego bólu.

Sabina 2018-04-18 21:29

Ciągły ból na plecach to nic przyjemnego! Bengay to produkt , który działa szybko i skutecznie! Naprawdę trzeba powiedzieć, że mam pełne zaufanie do tego wyrobu, bo jeszcze nigdy mnie nie zawiódł!

Asia 2017-09-13 14:54

Działanie przeciwzapalne/przeciwbólowe jest szybkie.Maść bardzo szybko rozgrzewa bolące miejsca.Polecam!

Amelia 2017-07-20 18:07

Bardzo dobra maść na wszelkie kontuzje! Mam od dawna w swojej apteczce i nie raz stosowałam - zawsze pomaga. Kązdy sportowiec powinien ją mieć!

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.