Kategorie produktów

Cholinex Bez Cukru

Cholinex Bez Cukru

5.0 Bardzo dobry

ilość opinii: 3

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Cholinex Bez Cukru

Pastylki twarde do ssania Cholinex Bez Cukru to preparat leczniczy rekomendowany dla osób, które borykają się ze stanem zapalnym błony śluzowej jamy ustnej oraz gardła.

Lek działa miejscowo: zmniejsza ból i obrzęk gardła. Pastylki to także idealne rozwiązanie dla pacjentów, którzy są w trakcie leczenia stomatologicznego stanów zapalnych dziąseł oraz tkanek przyzębia.

Substancja czynna zawarta w leku to salicylan choliny o działaniu miejscowo przeciwbólowym, przeciwzapalnym oraz zwiększającym wydzielanie śliny.

Wskazaniami do stosowania produktu Cholinex Bez Cukru są: obrzęk i ból gardła oraz stan zapalny błony śluzowej gardła i jamy ustnej. Preparat można stosować również wspomagająco podczas antybiotykoterapii.

Skład

Składniki produktu leczniczego Cholinex Bez Cukru są następujące: 

substancja czynna salicylan choliny
pozostałe składniki  izomalt, maltitol ciekły, aspartam (E951), acesulfam potasowy, olejek miętowy

Jedna pastylka zawiera 150 mg salicylanu choliny. Produkt nie zawiera cukru.

Dawkowanie:

Lek Cholinex Bez Cukru należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt leczniczy Cholinex Bez Cukru należy stosować doustnie.

Zalecane dawkowanie leku dla osób dorosłych oraz dzieci powyżej 12. roku życia to 1 pastylka, 4-6 razy na dobę.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku Cholinex Bez Cukru.

Nie stosować pastylek w przypadku żylaków przełyku oraz fenyloketonuriny. Należy skonsultować z lekarzem możliwoś stosowania tego leku w przypadku występowania u chorego stanów zapalnych przewodu pokarmowego, astmy oskrzelowej oraz choroby wrzodowej dwunastnicy i/lub żołądka.

Nie należy stosować leku w okresie ciąży. Kobiety karmiące piersią powinny skonsultować z lekarzem możliwość stosowania pastylek. Osoby z nietolerancją niektórych cukrów powinny poradzić się lekarza przed przyjęciem tego produktu.

Produkt leczniczy Cholinex Bez Cukru należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności wskazany na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Dajana 2018-02-10 13:19

Cholinex Bez Cukru to mój numer jeden na gardło. Nie mam żadnego uczulenia czy nietolerancji, ale po prostu unikam cukrów w diecie, wiec przy chorobie, to jest dobre rozwiązanie! Lek działa bardzo skutecznie na wszelkie nieprzyjemności gardłowe!

Oliwia 2015-10-01 20:51

Nawracające wciąż zmiany w ustach to strasznie bolesna przypadłość. Aby pokonać problem polecam Cholinex Bez Cukru

Artur 2015-09-15 12:07

Generalnie Cholinex jest dobry i często mi w zimie pomaga, ale ostatnio złapałem takie zapalenie gardła, że po zużyciu całego opakowania nie widziałem żadnej poprawy. Poszedłem w tedy do apteki i dostałem coś mocniejszego. Takie małe czerwone tabletki, ale nie pamiętam jak się nazywały. Pomogły niemal od razu.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.