Kategorie produktów

Dikloziaja

Dikloziaja

4.55 Bardzo dobry

ilość opinii: 11

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Dikloziaja

Dikloziaja to produkt leczniczy w postaci żelu o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym, przeznaczony do stosowania w bólach różnego pochodzenia, o stopniu nasilenia łagodnym oraz umiarkowanym.

Substancją czynną żelu jest diklofenak, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Diklofenak wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Żel przeznaczony jest do stosowania miejscowego na skórę w leczeniu doraźnym i krótkotrwałym. 

Produkt wskazany jest do stosowania na bóle pleców, stany zapalne tkanek miękkich, w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów oraz na pourazowe stany zapalne więzadeł, mięśni, ścięgien i stawów powstałe przez nadwyrężenie, skręcenie lub stłuczenie.

Lek Dikloziaja może być też stosowany w leczeniu krótkotrwałym podczas bólu występującego przy skręceniach, nadwyrężeniach lub stłuczeniach wywołanych urazami tępymi.

Skład

Składnikami leku leku Dikloziaja są:

- substancja czynna: diklofenak w postaci diklofenaku dietyloamoniowego 11,6 mg/1 g żelu,

- pozostałe składniki: karbomer 5984, dietanoloamina, makrogolu eter cetostearylowy 20, kokozylokaprylokapronian, alkohol izopropylowy, glikol propylenowy, parafina ciekła lekka, kompozycja zapachowa Perfum cream 221085 PO, woda oczyszczona.

Dawkowanie:

Produkt Dikloziaja należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Żel Dikloziaja należy stosować na skórę. Zaleca się wcieranie żelu na skórę trzy lub cztery razy dziennie. 

Instrukcja użycia: niewielką ilość żelu nanieść na zmienione chorobowo miejsce. Stosować 3-4 razy dziennie. Unikać kontaktu z oczami i ustami. Po użyciu należy dokładnie umyć ręce. Pozostawić do wchłonięcia. Nie stosować dłużej niż 14 dni.

Nie przekraczać zalecanej dawki leku. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników produktu leczniczego Dikloziaja oraz wystąpienie dolegliwości ze strony układu oddechowego przy wcześniejszym stosowaniu leków z grupy NLPZ. 

Nie stosować na uszkodzoną skórę, u dzieci w wieku poniżej 14. roku życia i u kobiet w okresie ciąży, a w szczególności w ostatnim trymestrze ciąży oraz u kobiet karmiących. 

Produkt leczniczy należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności wskazany na opakowaniu produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Władysława 2020-12-21 19:31

Kwestię leków na uśmierzenie bólu traktuję nad wyraz racjonalnie. Brak tutaj półśrodków. bo łatwo zaszkodzić swojemu zdrowiu.

Andrzej 2020-10-15 10:46

Na ból rąk b pomaga Na noc smaruję do nadgarstków i zakładam cienkie, bawełniane rękawiczki Ważne żeby nie spadały ! Często w dzień Po kilku dniach OK jak nawraca to ponawiam Jeszcze na stopy nie musiałem

Zet 2018-05-18 21:10

gdzie jest ta cena?

Opinia użytkownika 2018-03-07 09:12

Od dawna pracuję w dużym magazynie. Codziennie rozładowuję ciężki towar. Czuję ogromny ból w mięśniach:( Ratunkiem okazał się środek Dikloziaja ! Zmniejsza ból. Jest moim numerem jeden.

Nela 2017-12-12 12:41

Skuteczny i niezawodny żel przeciwbólowy, Bardzo go lubię i często zdarza mi się go używać w nieprzewidzianych sytuacjach.

Danusia 2017-12-08 02:14

Na wszelki ból jest najlepszy. Koi i łagodzi :)

Olo 2017-09-08 15:04

zel dziala szybko na bol

Dariusz 2017-08-31 13:42

Chyba oczywiste, że jeśli się regularnie uprawia sport to uraz może się przytrafić. Zawsze mam pod ręką Dikloziaja ! Pewnie to własnie przez to żadne lęki mnie nie dotyczą.

Teobald 2015-12-03 22:20

Mam utrapienie... z nieznośnym bólem stawów. Kolega polecił Dikloziaja . Stosuję miesiąc. Już prawie nie boli!

Liza 2015-08-16 10:27

Ciągły ból na plecach to nic fajnego! Dikloziaja to specyfik , który radzi sobie naprawdę dobrze! Muszę powiedzieć, że inne środki nie dawały rady, a ten sprawdza się zawsze!

Opinia użytkownika 2015-04-29 11:48

Okropny ból w plecach jak tak sobie myślę jest jedynym z typów bólu jaki mnie powala. Odpukać, jest Dikloziaja :) W każdym czasie mogę na niej polegać.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.