Kategorie produktów

Gripex SinuCaps

Gripex SinuCaps

4.33 Dobry

ilość opinii: 21

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Gripex SinuCaps

Gripex SinuCaps to produkt leczniczy w postaci kapsułek twardych o działaniu przeciwgorączkowym oraz przeciwbólowym.

Gripex SinuCaps zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, kofeinę i chlorowodorek fenylefryny. Paracetamol wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Kofeina została zastosowana w produkcie, by wzmacniać działanie paracetamolu. Chlorowodorek fenylefryny zmniejsza objawy przeziębienia i grypy.

Produkt leczniczy Gripex SinuCaps wskazany jest do stosowania w celu złagodzenia objawów, które występują w czasie grypy i przeziębienia oraz w stanach grypopodobnych. Kapsułki sprawdzają się na objawy takie jak: ból głowy, gorączka, dreszcze, bóle mięśniowe, ból gardła, bóle kostno-stawowe, katar oraz obrzęk błony śluzowej zatok przynosowych i nosa.

Skład

W składzie preparatu Gripex SinuCaps znajdują się następujące substancje: 

substancje czynne

paracetamol 300 mg, kofeina 25 mg, chlorowodorek fenylefryny 5 mg

pozostałe składniki

skrobia, kroskarmeloza sodowa, sodu laurylosiarczan, magnezu stearynian, żelatyna, tytanu dwutlenek (E 171), żelaza żółty tlenek (E 172), błękit patentowy (E 131), żółcień chinolinowa (E 104) 

Dawkowanie:

Lek Gripex SinuCaps należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek dostępny jest w postaci kapsułek do stosowania doustnego.

Zalecane dawkowanie leku dla osób dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia to 2 kapsułki co 4-6 godzin. Maksymalna dobowa dawka preparatu wynosi 12 kapsułek.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Gripex SinuCaps, jak również m.in. niewydolność nerek czy wątroby, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca, naczynność tarczycy.

Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Nie stosować w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią. Lek Gripex SinuCaps należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności wskazany na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Lucja 2020-08-08 17:47

Najepsza rzecz na gorączkę. Zawsze potrafi ją zwalczyć. Do tego zwalcza towarzyszący ból.

Liza 2020-01-22 14:37

Jeszcze nie utrafiłam cudownego leku na bolące zatoki. Pozostaje kontynuować poszukiwania.

Daria 2017-01-04 10:09

Przydatny na problem z zatokami. Gripex SinuCaps jest super!

Sandra 2016-11-28 12:29

fajnie, fajnie

Mati44 2016-04-16 00:52

Nie ma co. Gripex SinuCaps to jeden z lepszych środków na ból głowy + zatoki. Mi zawsze pomaga i fajnie się z tym czuje :) Polecam!

Liza 2015-12-19 15:39

W sytuacji, gdy łapią mnie różne infekcje to od razu pojawia się kaszel. Nie jestem lekarzem, stąd trudno mi odróżnić, czy to suchy, czy mokry kaszel. Jednak tak, jak pamiętam na kaszel stosowałam Gripex SinuCaps bo ten środek wygrywa z nim szybko i skutecznie.

Kinga 2015-11-15 12:58

Gripex SinuCaps świetnie radzi sobie z chrypką. nie tylko chwilowo łagodzi podrażnienie ale i wyraźnie przyspiesza leczenie. To mój zdecydowany faworyt.

Sandra 2015-08-04 18:04

Gripex SinuCaps jak dla mnie to najlepsza forma działania i radzenia sobie z bólem i katarem podczas przeziębienia!

Izabela 2015-07-05 00:15

Już nie mam w sobie mocy. Niemal co miesiąc dopada mnie niesłychanie mocny ból głowy! Już sama nie wiem co robić? to chyba nie jest normalna sytuacja??? :I Gripex SinuCaps to moja ostatnia szansa! Jak ten produkt nie da rady na ciągle wracający ból głowy to zwariuję! Oby zadziało!

Lidka 2015-04-01 21:23

Kapsułki chyba lepiej i szybciej działają niż tradycyjne tabletki, ja jestem z nich bardzo zadowolona.

Boker 2015-03-26 19:31

Moja głowa bardzo często tego potrzebuje. Po tym leku można spokojnie zająć się czymś pożytecznym, bo bez tego to trochę lipa jest ;/

Opinia użytkownika 2015-03-03 13:03

tych gripeksów jest chyba pićdzisiąt

Kamilas 2015-01-01 14:55

Wzorowo zmniejsza obrzęk błony śluzowej oraz wpływa na zmniejszenie wydzieliny z nosa. Redukuje ból głowy, ogólnie mi pomaga bardzo dobrze z zatokami.

Katiner 2014-12-28 19:47

Jak dla mnie grupex sinucaps to jeden z lepszych środków, które pomagają mi szybko i skutecznie uporać się z przeziębieniem oraz bólem mięśni, a dodatkowo zawsze mam zastany nos to sobie z tym też radzi na ogół. Do 30 minut objawy ustępują i można już normalnie żyć.

Oliver Q. 2014-12-16 12:59

Jeden z lepszych leków na grypę. Spisuje się na 6! Gripex sinucaps niby jest drogi, ale licz się skuteczność wkońcu :)

Michał 2014-11-27 21:50

Pomógł na grypę. Skuteczny +5

Szyderca 2014-11-27 21:49

Hehe, opinia Pana Jana wygląda jakby producent robił sobie reklame. Nie kupie. Gwoli ścisłości lek jak każdy inny na grype daje 3

Jan 2014-11-27 21:46

Ciekawy wynalazek na rynku farmaceutycznym, innowacją jest kształt kapsułek i ciekawy kolor, dzięki któremy nie pomylimy tabletek z żadnym innym lekiem. Polecam.

Anna 2014-11-27 21:44

dla mnie ok, świetnie udrażnia zatoki

Ela 2014-11-27 21:43

Polski Grypolek ma dużo lepszy skład i dużo lepszą cenę!!!

Marta 2014-11-27 21:42

lubie kolorowe tabletki jest wesoło

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.