Kategorie produktów

Hascosept Forte

Hascosept Forte

4.5 Bardzo dobry

ilość opinii: 2

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Hascosept Forte

Hascosept Forte to produkt leczniczy dostępny w postaci aerozolu do stosowania doustnego.

Aerozol przeznaczony jest do stosowania w jamie ustnej, dla osób, które borykają się ze stanem zapalnym jamy ustnej i zapaleniem krtani. Wskazaniem do stosowania niniejszego preparatu są dolegliwości bólowe, np. ból gardła.

Hascosept Forte zawiera substancję czynną - benzydaminy chlorowodorek. Jest to substancja, która wykazuje miejscowe działanie przeciwzapalne, odkażające i znieczulające.

Benzydaminy chlorowodorek redukuje stan zapalny oraz wpływa korzystnie na łagodzenie dolegliwości gardła i strun głosowych. 

Skład

W składzie aerozolu Hascosept Forte znajdują się następujące substancje: 

substancja czynna benzydaminy chlorowodorek. 1 ml roztworu zawiera 3 mg benzydaminy chlorowodorku.
pozostałe składniki aromat miętowy (AR0960), glicerol (E 422), etanol 96%, sacharyna sodowa (E 954), makrogologlicerolu rycynooleinian, woda oczyszczona.

 

Dawkowanie:

Produkt Hascosept Forte należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Hascosept Forte należy stosować doustnie, miejscowo, na błonę śluzową jamy ustnej zmienioną chorobowo.

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego w ciągu doby:

Wiek Dawka jednorazowa Częstotliwość stosowania Dawka dobowa
dorośli 2-4 dawki* 2-6x na dobę 4-24 dawki

*jedna dawka to 0,14 ml roztworu (jedno psiknięcie)

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników produktu leczniczego Hascosept Forte.

Produkt leczniczy Hascosept Forte należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią powinny skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem leku. Produkt nie jest przeznaczony dla osób poniżej 18. roku życia. 

Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności podany na etykiecie produktu.

Produkt zawiera etanol. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2016-07-22 19:41

Czy ktoś z was stosował Hascosept Forte ? Jestem bardzo ciekawa Waszego zdania!

Walentyna 2015-11-16 13:15

Mój chłopczk często i gęsto (dosłownie) męczy się z kaszlem i zapaleniem krtani. Ja, jako mama, stosuję u niego Hascosept Forte . Ten preparat jest szybki i skuteczny i małemu pomaga.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.