Kategorie produktów

Heparinum

Heparinum

4.67 Bardzo dobry

ilość opinii: 6

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Heparinum

Heparinum to produkt leczniczy dostępny w postaci kremu. Wskazaniem do stosowania leku są dolegliwości bólowe związane z obrzękami i występowaniem krwiaków, powstałych np. w wyniku stłuczenia. 

Produkt stosuje się w leczeniu zakrzepowego zapalenia żył powierzchiowych (tzw. zakrzepica). 

W składzie kremu Heparinum znajduje się substancja czynna: heparyna sodowa. Jest to składnik o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwzakrzepowych. Działanie heparyny sodowej polega na tym, że hamuje ona proces krzepnięcia krwi, a dzięki temu wspomaga wchłanianie krwiaków i redukuje powstałe obrzęki.

Heparyna sodowa zmniejsza także stany zapalne, np. w przypadku stłuczeń czy zakwasów. 

Skład

W składzie kremu Heparinum znajdują się następujące substancje:

substancja czynna heparyna sodowa (Heparinum natricum). 1 g kremu zawiera 300 j. m. heparyny sodowej.
substancje pomocnicze glicerolu monostearynian, polisorbat 60, sorbitanu stearynian, alkohol cetostearylowy, alkohol benzylowy, parafina ciekła, kwas cytrynowy bezwodny, woda oczyszczona. 

100 mg kremu zawiera 1 mg alkoholu benzylowego i 5 mg alkoholu cetostearylowego. 

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Heparinum należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek Heparinum należy stosować wyłącznie zewnętrznie: na skórę.

Instrukcja użycia leku: cienką warstwę kremu należy rwnomiernie rozprowadzić na miejscu zmienionym chorobowo. Stosować 1-3 razy na dobę. 

Nie przekraczać wskazanej dziennej dawki leku do użycia. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku Heparinum.

Produkt Heparinum należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Leku nie należy stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Kobiety w okresie ciąży i podczas karmienia piersią powinny skonsultować się z lekarzem przed użyciem leku. 

Przeciwwskazaniem do stosowania leku są otwarte i/lub zakażone rany a także błony śluzowe. Nie stosować doustnie. 

Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na opakowaniu produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Lidia 2018-04-02 11:49

Trudno jest zredukować wyraźną obrzmiałość nóg. Unikam soli, biegam i dodatkowo używam Heparinum ... Mam już po dziurki w nosie obrzęków!

Weronika 2018-03-24 14:36

Heparyna sodowa jest cenioną substancją jeśli chodzi o leczenie zakrzepicy. Ja jednak wychodzę z założenia, że żaden lek nie jest w stanie zastąpić zdrowego stylu życia, a często my sami fundujemy sobie rozmaite choroby. Brak ruchu jest jedną z przyczyn. Po ostatnim zetknięciu z żylakami zmieniłam swójt ryb. Wprowadziłam więcej ruchu i czuję się świetnie :)

Opinia użytkownika 2017-03-08 23:28

Ależ sobie stworzyłem gimnastykę... 2 godziny pływania! Wszystko fajnie ale nie uprawiałem sportu chyba od wieków... No i.... dziś umieram... Nabyłem Heparinum i modlę się żeby ten wyrób pomógł!

Teodor 2015-11-12 15:43

Żylaki to bardzo uciążliwe schorzenie. Kiedy pojawiły się u mnie, zastosowałem Heparinum Polecam każdemu!

Opinia użytkownika 2015-08-28 14:01

Jestem kierowcą z zawodu. W trasie spędzam naprawdę wiele godzin. Nie ma nic dziwnego w tym, że już od dawna bolą mnie nogi. Są opuchnięte i tworzą się obrzęki. Heparinum kupiłem jakiś czas temu. Od kumpla z roboty słyszałem, że warto sprawdzić ten specyfik. Stosuję od niecałego tygodnia. Mam nadzieję, że mi się niedługo poprawi.

Kandyd 2015-06-23 16:16

Jak człowiek nie uprawia sportu , a tu naraz wymyśli, że pójdzie popływać to bóle mięśni pewne! Jestem tego potwierdzeniem. Nie rekomenduję takich pomysłów. Ale jeśli już komuś narodził się taki kaprys by ćwiczyć bez wcześniejszego rozgrzania się... To zalecam zakupić Heparinum !!!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.