Kategorie produktów

Ibum Zatoki

Ibum Zatoki

4.18 Dobry

ilość opinii: 17

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Ibum Zatoki

Ibum Zatoki to lek dostępny w postaci tabletek powlekanych wskazanych dla osób, które borykają się z objawami niedrożności zatok obocznych nosa

Ibum Zatoki wykazuje skojarzone działanie dwóch składników: ibuprofenu, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych i pseudoefedryny będącej lekiem sympatykomimetycznym. Ibuprofen wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Pseudoefedryna jest substancją, która zmniejsza przekrwienie błon śluzowych górnych dróg oddechowych, udrażnia nos i zatoki oboczne, zmniejsza ilość wydzieliny. Produkt leczniczy Ibum Zatoki wskazany jest do stosowania doraźnego. Lek łagodzi objawy niedrożności zatok obocznych nosa i nosa.

Skład

W składzie preparatu Ibum Zatoki znajdują się następujące substancje: 

substancje czynne ibuprofen i pseudoefedryny chlorowodorek
substancje pomocnicze aktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, celuloza mikrokrystaliczna krzemowana (mieszanina celulozy mikrokrystalicznej i krzemionki koloidalnej bezwodnej), karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian oraz otoczka Opadry II 85 F1 84 22 White
skład otoczki alkohol poliwinylowy, makrogol 3350, talk, tytanu dwutlenek (E 171)

W 1 tabletce znajduje się 200 mg ibuprofenu i 30 mg pseudoefedryny chlorowodorku.

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Ibum Zatoki należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

Sposób i droga podania: produkt Ibum Zatoki należy zażywać doustnie.

Zaleca się przyjmować 1-2 tabletki co 4 godziny. Należy jednak pamiętać, by przyjmować tabletki po posiłkach.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu Ibum Zatoki.

W czasie stosowania leku Ibum Zatoki należy zachować ostrożność w trakcie prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Lek Ibum Zatoki należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Jolanda 2020-04-03 17:19

Do tej pory nie znalazłam szałowego środka na problemy z zatokami. Będę szukać dalej...

Edyta 2019-03-28 16:51

Tabletki rewelacja. Po jednym użyciu nos udrozniony odzyskuje smak i węch. Trzy dni przed używałam sinupret żadnej poprawy a tu po jednej tabletce Cena bardzo korzystna. Sinupret drogi zero poprawy.

Opinia użytkownika 2018-08-17 20:23

Pseudoefedryna to popularna substancja rozmaitych specyfików na katar i uczucie zatkanego nosa. Substancja ta działa bezpośrednio na błony śluzowe nosa. I z tego powodu skutecznie pozbywa się dolegliwości takie jak zapalenie zatok, katar i nieżyt nosa. Jeśli chodzi o środek to ja polecam Ibum Zatoki .

Amadeusz 2016-12-16 10:02

super dzialanie na bol zatok!

Opinia użytkownika 2016-12-05 11:38

Miewam takie dni, kiedy umieram z bólu. Męczą mnie rozmaite bóle: ból głowy, ból kręgosłupa... Wtedy z ratunkiem pojawia się Ibum Zatoki :) Ból znika. Ten specyfik daje radę.

Dorota 2016-02-01 10:05

Pewien okres temu poczytałam trochę o chlorowodorku pseudoefedryny. Ciekawiło mnie, na co właściwie jest. Przy okazji dowiedziałam się zarówno o wadach i zaletach. Wiecie, że substancja ta rozszerza oskrzela? Jak pojawiają się u mnie dolegliwości przyjmuję Ibum Zatoki . Ten środek jest pomocny.

Peter Rogacki 2015-10-10 13:07

Kupiłem, bo podobała mi się ich piosenka "ibum, ibum, ibum" na pewno kojarzycie z reklamy. Mi ta melodia cały czas chodzi po głowie. Co do samego Ibum Zatoki to łatwo się go połyka i szybko działa. Nie mam problemów z zatokami, ale na bol głowy jest najlepszy,

MadyMor 2015-03-25 21:08

Teraz już tak na prawdę nie ma ludzi, który mają problem z zatokami i nic z tym nie zrobią. Jeżeli u mnie się pojawiają te od czasu do czasu to zażywam ten lek i działa to bardzo szybko.

Mikor 2015-02-24 19:06

Teraz zatoki to nie problem, można ich się pozbyć bardzo szybko i skutecznie. Ibum działa rewelacyjnie i można śmiało się tym leczyć bez obaw.

Harrr 2015-01-28 12:44

Lek działa tak jak powinien, czyli znosi dyskomfort w okolicy zatok ale na mnie akurat nie działa szybko i tak za 2 godziny rozglądam się za tabletką przeciwbólową.

Danuta 2015-01-27 16:54

Oj na zatoki to tylko Ibum! Szybko daje mi ulgę jeśli chodzi chodzi o ból u nasady nosa...

Tedi 2015-01-07 20:30

Na zatoki istnieje o wiele więcej lepszych leków, ten nie pozwolił mi szybko i sprawnie zwalczyć tego problemu, także nie polecam i radzę się zastanowic nad wyborem co na ciebie najlepiej będzie działać.

Maix 2015-01-06 12:46

Zatoki jakie były takie są zawsze atakuję i ten środek mi na nie nie pomógł. Nie mogłem w prosty sposób się ich pozbyć poprzez ten suplement. NIe polecam

Kanzidas 2014-12-31 15:01

Wieczny problem, tak jak był film wieczny student. Nie mogłem się od tego uwolnić, dopóki nie zastosowałem tego leku. Działa szybko i bez problemów w 20 minut przeszedł ból - uporał się w tak szybkim czasie. Bardzo dobry lek!

Tomaszek 2014-12-28 19:44

Zatoki to jest mój niestety stały problem. Nie wyobrażam sobie życia bez tego leku, który ratuje mi zawsze życie. Polecam bo działa bardzo sprawnie i szybko.

Nosek 2014-12-26 13:32

Pomagają w szybki oraz efektowny sposób pozbyć się uczucia zablokowanego nosa oraz bólu w górnej części głowy. Efekt można odczuć po 20-30 minutach, aplikacja jest bardzo bezproblemowa.

Radek Wąsik 2014-12-16 13:12

Niestety moje zatoki powracają co kilka miesięcy. Ten środek pozwala mi ukoić ból i wszystko wraca do normy, aż za kilka miesięcy to wraca :(

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.