Kategorie produktów

Imodium Instant

Imodium Instant

3.94 Dobry

ilość opinii: 16

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Imodium Instant

Imodium Instant to lek w postaci tabletek, które ulegają rozpadowi w jamie ustnej. Wskazaniem do stosowania leku są problemy trawienne na podłożu gastrologicznym, m.in. biegunki zwłaszcza, jeśli przyjmuje ona postać ostrą i przewlekłą.

Substancja czynna leku zmniejsza perystaltykę jelit. To z kolei przyczynia się do tego, że wydłuża się czas przechodzenia treści pokarmowej przez jelita i zwiększa się spoczynkowe napięcie zwieracza odbytu. Efekt jest taki, że nie występuje zwiększone parcie na stolec.

Przy przyjmowaniu środka leczniczego zmianie ulega też częstotliwość, objętość i konsystencja stolców. Stąd też lek Imodium Instant może być stosowany u osób z wytworzoną przetoką jelita krętego.

 

Skład

W składzie preparatu Imodium Instant znajdują się:

- substancja czynna: chlorowodorek loperamidu 2 mg/1 tabletka,

- substancje pomocnicze: żelatyna, mannitol, aspartam, kompozycja smakowo-zapachowa miętowa, sodu wodorowęglan.

Dawkowanie:

Produkt Imodium Instant należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek Imodium Instant należy przyjmować doustnie.

Zalecane dawkowanie produktu w ciągu dnia:
a) objawowe leczenie ostrej i przewlekłej biegunki

Wiek Ostra biegunka Przewlekła biegunka Maks. dawka dobowa
Dorośli 2 tabletki* 2 tabletki** 8 tabletek
Dzieci powyżej 6. r. ż. 1 tabletka* 1 tabletka** j.w.

*a potem 1 tabletka po każdym nastepnym luźniejszym stolcu.

**dawkę tę modyfikować aż do momentu, w którym dobowa ilość "normalnych" stolców wynosić będzie 1-2, co uzyskuje się zazwyczaj przy przyjmowaniu dawki podtrzymującej 1-6 tabletek/ 24 h.

b) objawowe leczenie ostrych epizodów biegunki związanej z zespołem jelita drażliwego

Wiek Początkowa dawka Maks. dawka dobowa
Dorośli 2 tabletki* 6 tabletek

*a potem 1 tabletka po każdym nastepnym luźniejszym stolcu.

Lek może być podawany maksymalnie przez 2 doby. Jeśli po tym czasie objawy nie ustąpią, wskazane jest jego odstawienie i skonsultowanie się z lekarzem. 

Nie przekraczać zalecanej dawki dobowej uwzględnionej w tabelach.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu Imodium Instant. Należy zachować ostrożność przy stosowaniu leku o osób z zaburzeniami czynności wątroby. Lek stanowi źródło fenyloalaniny. Należy wziąć to pod uwagę u osób z fenyloketonurią. Loperamid może negatywnie wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn. 

Nie należy stosować leku u dzieci w wieku poniżej 6 lat. Kobiety w okresie ciąży lub karmienia piersią powinny poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Lek Imodium Instant należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. W okresie biegunki należy pamiętać o regularnym uzupełnianiu płynów. Przed przyjęciem leku sprawdzić termin ważności umieszczony na opakowaniu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Cyprian 2021-01-17 09:56

żona wykupiła w aptece ten środek na grypę żołądkową. Sprawdza się pierwszorzędnie.

Marcjal 2020-12-27 15:24

żona kupiła mi w aptece to lekarstwo na jelitówkę. Sprawdza się wzorowo

Krystyna 2020-02-21 14:25

Wybieram wyłącznie działające środki na wolne trawienie. i tym razem też się tego będę trzymać

Opinia użytkownika 2018-02-07 15:53

Zeszły weekend przeszedłem okropnie. Taka jednodniowa kilkugodzinna biegunka zupełnie nie wiedzieć, czemu... Może zjadłem coś nieświeżego ale na szczęście to już za mną bo wziąłem Imodium Instant . Preparat nie podrażnia żołądka i błyskawicznie pozbywa się problemu.

Iza 2018-01-04 14:07

Zwykle dopadają mnie biegunki ze stresu, a nie z problemów trawiennych. Nawet na takie pojedyncze epizody Imodium Instant jest dobrym rozwiązaniem.

Julita 2017-01-02 12:41

Działa bardzo dobrze

Imodium 2015-08-11 14:50

Imodium Instant to moim zdaniem najlepszy lek na rynku, który będzie mógł w prosty oraz skuteczny sposób zadziałać przeciwko twojej biegunce. To działa pamiętaj :)

Tansi 2015-04-05 14:12

Skutecznie niweluje biegunkę i od kilku godzin mam spokój i już się tak nie męczę. Polecam serdecznie dla każdego bo to jest dobry środek i warto z niego korzystać!

Tomasz383 2015-03-05 19:50

Jak dla mnie to nie jest lek przeciwbiegunkowy tylko rozpoczynający biegunkę. Jakos po aplikacji jeszcze o wiele częściej latałem na kibel nie wcześniej .. To jest chore ..

Jaber 2015-03-05 19:49

Oj tam na biegunkę to działa świetnie i szybko pomaga się od niej uwolnić. rewelacyjnie działa i polecma dla każdego! Super środek!

Witos 2015-03-05 19:03

Osobiście polecam ten lek. Zadziałał szybko i skutecznie. Jednak moim zdaniem cena powinna być niższa, wtedy o wiele lepiej można byłoby funkcjonować!

Łotek 2015-03-05 19:02

Jakoś ostatnio to nie wpłyneło na poprawę mojego stanu, nadal miałem bardzo poważne problemy z biegunką i doprowadził mnie ten lek do punktu wyjścia. Nie polecam!

Homer 2015-02-15 12:49

Lek jak lek na rynku jest bardzo duzo takich odpowiedników tylko jeszcze tańszych więc nie ma cos się stresować tylko testować :) Na mnie nie działa :(

kapix 2015-02-15 12:48

Działa, jednak nie wiem dlaczego to działa na mnie tak różnie. Że czasami jest efekt bardzo dobry a czasami jest minimalny to jest najgorsze co może być bo nie wiem kiedy mi pomoże a kiedy nie ;/

Urwis 2015-02-15 12:48

Jak dla mnie to najlepszy lek pod słońcem jaki może być. Nic lepszego nie znalazłem <3

Instant 2015-02-15 12:47

Jeżeli biegunka łapie to ten lek pomoże w bardzo szybki oraz skuteczny sposób. Nie ma co się zastanawiać to jest najlepsze :)

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.