Kategorie produktów

Olfen Patch

Olfen Patch

4.5 Bardzo dobry

ilość opinii: 2

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Olfen Patch

Olfen Patch to produkt leczniczy dostępny w postaci plastrów leczniczych. Wskazaniem do stosowania plastrów Olfen Patch są bóle różnego pochodzenia i o stopniu nasilenia łagodnym do umiarkowanego, w tym różne bolesne kontuzje sportowe, jak zwichnięcia (ręce i nogi) oraz nadwyrężenia. 

Zawarta w leku substancja czynna - diklofenak sodowy - to lek należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Jego działanie polega na tym, że łagodzi dolegliwości bólowe poprzez miejscowe znieczulenie. 

Diklofenak sodowy może być też stosowany w leczeniu bólu pooperacyjnego oraz przy zmianach urazowych, zapalnych i przeciążeniowych tkanek okołostawowych.

Skład

Substancją czynną leku Olfen Patch jest: diklofenak sodowy. Każdy plaster leczniczy zawiera 140 mg diklofenaku sodowego.
Ponadto lek zawiera: makrogolu eter laurylowy (9EO), diizopropylu adypinian, glicerol, glikol propylenowy, sorbitol ciekły krystalizujący(E 420), sodu poliakrylan, karmeloza sodowa, metakrylanu butylu kopolimer zasadowy, krzemionka koloidalna bezwodna, kaolin lekki naturalny, sodu siarczyn bezwodny (E 221), disodu edetynian, butylohydroksytoluen (E 321), glinu potasu siarczan, kwas winowy, lewomentol, woda oczyszczona, poliestrowa warstwa nośna (EL-8100S), polipropylenowy film ochronny.

Dawkowanie:

Produkt Olfen Patch należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Produkt leczniczy Olfen Patch należy stosować na nieuszkodzoną i nienaruszoną skórę. Lek przeznaczony jest do stosowania miejscowego i do leczenia krótkotrwałego.

Instrukcja użycia: otworzyć opakowanie i wyjąć plaster leczniczy. Z klejącej powierzchni usunąć warstwę ochronną. Plaster przykleić na bolące miejsce. Plaster przeznaczony do jednorazowego użycia.

Zaleca się stosowanie dwóch plastrów w ciągu doby: rano i wieczorem. Nie przekraczać dziennej ilości plastrów leczniczych do użycia. 

 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników leku Olfen Patch. Plastrów nie należy stosować dłużej niż 3 dni. Po tym czasie, jeśli objawy nie ustąpiły, należy skonsultować się z lekarzem. Olfen Patch nie należy stosować u kobiet, które planują ciążę oraz podczas trzech ostatnich miesięcy ciąży.

Produkt leczniczy Olfen Patch należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Zachować ostrożność w przypadku osób w podeszłym wieku a także u osób z zaburzeniami nerek, serca lub wątroby. Nie ma wystarczających informacji związanych z bezpieczeństwem stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16. lat. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na etykiecie produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2019-12-12 19:53

serio nie widzę wad. właściwy lek dla mnie.

Olga 2017-08-07 15:08

Kiedyś po zajęciach na wfie tak bardzo bolały mnie nogi. Czułam, jakby miały mi odpaść. Naprawdę. Wtedy zastosowałam Olfen Patch i ból minął po krótkim czasie. Te plastry są super.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.