Kategorie produktów

Pantherin

4.29 Dobry

ilość opinii: 7

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Pantherin

Pantherin to wyrób medyczny w postaci żelu do nosa o działaniu łagodzącym oraz nawilżającym.

Żel zawiera w swoim składzie D-panthenol, glicerynę, karboksymetylocelulozę oraz Pseudoalteromonas exopolysaccharides. Substancje wyrobu tworzą warstwę ochronną na błonie śluzowej nosa, dzięki czemu utrzymują jej prawidłowe nawilżenie i chronią śluzówkę przed wysychaniem.

Wskazaniem do stosowania żelu Pantherin są: regeneracja śluzówki nosa po zabiegu chirurgicznym, przewlekły zanikowy nieżyt błony śluzowej nosa, podrażnienia, wysuszona błona śluzowa. 

Pantherin rekomendowany jest także dla osób, które chcą chronić wrażliwą błonę śluzową przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Skład

W składzie żelu Pantherin znajdują się następujące substancje:

woda oczyszczona, D-panthenol, Pseudoalteromonas exopolysaccharides, gliceryna, glikol propylenowy, karboksymetyloceluloza, methyl parabene, benzalkonium chloride.

Dawkowanie:

Sposób użycia: zaleca się stosować jedną dawkę żelu 3-4x dziennie do każdego otworu nosowego.

Uwaga! Jeśli po 14 dniach stosowania preparatu pacjent nie będzie odczuwać żadnej poprawy, konieczna jest konsultacja z lekarzem.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zastosowania preparatu Pantherin jest nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników.

Ze względów higienicznych produkt powinien być używany przez jedną osobę. Przed i po zabiegach chirurgicznych o możliwości stosowania wyrobu powinien zadecydować lekarz. 

Produkt może być stosowany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią. Produkt należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie używać Pantherin po upływie terminu ważności wskazanym na opakowaniu. Nie należy przekraczać proponowanej do zastosowania dawki wyrobu. 


To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.


 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Pola 2018-08-03 14:46

Pantherin lubię za to, że jest w postaci żelu. Nie lubię wyrobów do nosa w postaci płynu, bo ściekają do gardła i sprawiają ból. Żel dobrze sobie radzi na podrażnienia!

lia 2016-04-21 16:08

polecam.dobrze nawilża i oczyszcza nos

Kasia Windro 2015-09-06 14:45

Pantherin jakoś na mnie średnio działa. Nigdy nie lubiałam żelów do nosa i raczej nigdy nie polubię, bo to ohydne. Nie polecam.

Opinia użytkownika 2015-03-20 11:09

PANTHERIN JEST NAJLEPSZY

Opinia użytkownika 2015-03-06 14:51

Bardzo tani i doby produkt

Opinia użytkownika 2015-02-07 22:18

Poecam na zakataszony i pieknący nos

Udar 2015-01-05 12:43

Ja przepadam za tym żelem i mogę dzięki niemu w prosty sposób pozbyc się uczucia obrzęku oraz można łatwiej oddychać. Polecam dla osób, które mają częste alergie.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.