Kategorie produktów

Rivel

Rivel

4.67 Bardzo dobry

ilość opinii: 3

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Rivel

Rivel to lek dostępny w postaci żelu. Wskazaniem do stosowania produktu są stany zapalne skóry. Preparat służy do odkażania błon śluzowych i skóry.

Zawarta w leku Rivel substancja czynna - mleczan etakrydyny - wykazuje działanie przeciwbakteryjne a dodatkowo łagodzi dolegliwości związane ze stanem zapalnym skóry.

Niniejszy preparat może być stosowany również po ukąszeniu owadów, ze względu na odkażające właściwości składnika leku. 

Mleczan etakrydyny wspomaga takżeproces gojenia ran. Żel stosuje się miejscowo na skórę w celu odkażania miejsc zmienionych chorobowo. 

Skład

W składzie żelu Rivel znajdują się:

- substancja czynna: mleczan etakrydyny 5 mg/g,

- pozostałe składniki: etanol 96%, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, hydroksyetyloceluloza, glikol propylenowy, woda oczyszczona.

Dawkowanie:

Żel Rivel należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Stosować zewnętrznie i miejscowo na skórę. Należy nakładać cienką warstwę żelu na zmienione chorobowo miejsce 2-3 razy na dobę (w razie potrzeby częściej). Lek może być także stosowany pod opatrunek.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników żelu Rivel.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Nie stosować u dzieci poniżej 2. roku życia. Kobiety w ciąży i w okresie karmienia przed użyciem powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Kamila 2017-12-22 14:34

Mi też ten żel dobrze sprawdza się w przypadku ukąszenia przez różne owady - najczęściej latem...

Renata 2017-12-21 13:13

Stosowałam często u swoich dzieci po ukąszeniach komarów. River złagodził obrzęk i swędzenie.

Malwina 2016-05-13 17:37

Rany i otarcia należy odkażać. Jest to ważna część zabezpieczenia przed zakażeniem. Rana powinna być oczyszczona z wszelkich zanieczyszczeń. Odkąd pamiętam, na odkażanie stosuję Rivel . Jestem zadowolony z produktu, bo jego działanie opiera się na szybkości i skuteczności.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.